top of page

Wycieczka fakultatywna po Teneryfie z Puerto de la Cruz - nowość 2020!

całodniowa i konkretna, bazująca na mocnych punktach wycieczki Dookoła Teneryfy Komfort

UWAGA ! Gwarancja MAŁYCH GRUP do 8 osób !

Wycieczka na zapytanie i potwierdzenie.

Wycieczka objazdowa z północy po polsku

Vuelta Norte Komfort

czyli z Puerto de la Cruz, La Quinta i Las Caletillas

dorosły 70€

dziecko do 12 lat: 50€

lunch w lokalnej restauracji: +12€, z winem w cenie!

Wycieczka własna, przez nas organizowana :)

Dzień realizacji - PONIEDZIAŁEK

ewentualnie - PIĄTEK

wycieczka objazdowa po Teneryfie północnej
z polskim przewodnikiem

po najciekawszych miejscach na wyspie

[czas trwania ok. 9h, w tym ok 6h poza autobusem]

Odbiory:

strefa Puerto de la Cruz ok. 8h30 - 9h00

La Quinta - Santa Ursula ok. 8h30 - 9h00

Las Caletillas - Candelaria  ok. 8h30 - 9h00

Komfortowe i nieduże grupy !

 Przestaw się na tryb zwiedzania i dołącz do wycieczki Teide Lajt i Gigantes!

 !!!  WYCIECZKA DOSTOSOWANA DO WYMOGÓW SANITARNYCH, prowadzona w bardzo małych grupach !!! 

Vuelta Norte Komfort - wycieczka z Puerto de Cruz

Od stycznia 2020 roku proponujemy zwiedzanie Teneryfy dla turystów zakwaterowanych w północnej części Teneryfy - w Puerto de la Cruz i La Quinta oraz Candelaria. Bazując na punktach wycieczki Dookoła Teneryfy z południa, która jest HIT-em w naszej ofercie, stworzyliśmy Vuelta Norte.

Tak, wiemy wiemy :) nareszcie, albo … w końcu !!! ;)

Wycieczka z Puerto de la Cruz realizowana będzie w poniedziałek, aby pogodzić przyloty większości turystów :) Generalnie start będzie po śniadaniu czyli ok. 9:00, dla Puerto de la Cruz, każdy się więc wyśpi. Jest to wycieczka całodniowa i konkretna, bazująca na mocnych punktach położonych na północy czyli:

La Laguna a w niej lokalny targ + stare miasto zapisane w dziedzictwie UNESCO

ICOD de lo Vinos i słynna Dracena, czas na spacer po miasteczku i coś więcej

Garachico z czasem na obiad lub kawę i lody, zwiedzaniem miasteczka, czy zakup pamiątek

Masca – czyli najpiękniejsze rejony zachodniej Teneryfy, wioska położona na zapleczu klifów Los Gigantes w parku krajobrazowym Teno.
 

Na początek tej całodniowej wycieczki objazdowej odwiedzimy XVI w. starówkę  San Cristobal de La Laguna, która jest zapisana w dziedzictwie UNESCO. Tam pośród uliczek zabudowanych w stylu renesansowym pospacerujemy, zaglądając do kolonialnych kamienic. Odwiedziny tego najważniejszego miasta na mapie Teneryfy, dadzą nam dobrą podstawę do poznania historii o podbojach wysp i czasach wielkich konkwistadorów. Zajrzymy to tu to tam i będziemy odkrywać tajemnice tego miasta – naszej kanaryjskiej Havany, która skrywa też piękne place, fontanny i kolonialne patia a pomiędzy nimi bogata roślinność: draceny, palmy, laurowce. Oczywiście chcemy Wam pokazać również najważniejszy symbol miasta i ważny kościółek. Udamy się też na odwiedziny lokalnego targu, będzie więc czas na poranną kawę, toaletę czy zakupy. Przyprawy, tropikalne owoce, sery, słodycze - to tu poznamy lokalne klimaty rynku :)

Korzystając z autostrady i przejazdu w stronę Icod de Los Vinos, będziemy opowiadać o losach ludności pierwotnej oraz upadku jej cywilizacji. Natomiast w samym miasteczku Icod skupimy się na słynnej dracenie Drago Millenario, symbolu Teneryfy, ale nie tylko. Oprócz spaceru po mieście zabudowanym w kanaryjskim stylu, z uroczą i bujną roślinnością, dotkniemy tematyki związanej z tradycją winiarską.

Dalej udamy się do spokojnego i uroczego miasteczka Garachico, które zostało zniszczone w wyniku wybuchu wulkanu w roku 1706, , a następnie odbudowane na naturalnej platformie wulkanicznej, po tym jak spływająca do oceanu lawa zalała domy, ulice i port. Tutaj mamy zaplanowany czas na posiłek w lokalnej restauracji, hmmm … bardziej knajpie (próbowaliście może koziny? albo królika po kanaryjsku? ps. do wyboru są też bardziej zwyczajne opcje mięsne i rybne, dla mniej odważnych ;) Jest to atrakcja dla turystów chętnych poznania wiejskiej kuchni kanaryjskiej (10€ za zestaw obiadowy łącznie z domowym winem)* Po obiedzie będzie jeszcze czas na spacer i zdjęcia, no chyba, że się zasiedzicie ;) Polecimy spacer zabytkowymi uliczkami wzdłuż i wszerz, jak i przy samym oceanie gdzie będzie można podziwiać dzikie wybrzeże miasta, i stworzone przez naturę baseny wulkaniczne. Dla tych co nie będą mieli ochoty na posiłek - będzie czas na kawę, lody, dłuższy spacer etc. na to co dusza wakacyjna zapragnie :) nie narzucamy rozwiązań w Garachico i dajemy Wam opcje do wyboru.

Ostatni etap to będzie przejazd przez skrajnie zachodnią część wyspy, najpiękniejszą widokowo, czyli przez Park Krajobrazowy Teno. Po drodze oczywiście zatrzymamy się na punktach, aby zrobić piękne zdjęcia. Dojedziemy finalnie do małej miejscowości Masca, ukrytej na zapleczu klifów Los Gigantes, tej uroczej, przez długi czas zapomnianej wioski Guanczów, czyli pierwszych licznych mieszkańców Teneryfy i opowiemy dlaczego nie było tam piratów wbrew miejskim legendom. Tam w Masce znajduje swój początek słynny wąwóz (który nadal jest zamknięty). Spacerować można natomiast po samym miasteczku, uliczkami wyłożonymi kamieniami wulkanicznymi, oraz przycupnąć na kawie lub świeżym soku z widokiem na wąwóz. 

Powrót nastąpi przez część zachodnią z widokami na winnice Santiago del Teide, podziwiając wulkan Teide z daleka oraz lasy sosnowe. Jak chmury i czas pozwolą zatrzymamy się po drodze na punkcie widokowym. Powrót do strefy hotelowej w Puerto de la Cruz planujemy na godzinę ok 17:00-18:00.

Uprzedzamy, że dobry humor przewodnika jak i Wasz humor są obowiązkowymi składnikami tej wycieczki!

 

Kwestia obiadu dla chętnych podczas naszej wycieczki:

*w zestawie wybiera się na 1sze – jedną z zup albo sałatkę, na 2gie – jedno z paru możliwych dań mięsnych i rybnych, w tym kozina, królik przygotowane tak jak jadało się dawniej i nadal jada (lokalesi w porze obiadowej czekają tam nieraz długo na stolik, a my mamy rezerwację wstępną, więc decydować trzeba się zanim tam dojedziemy :) dla wegetarian i vegan też się coś znajdzie :) Dodatkowo wino, woda, ziemniaki kanaryjskie, sosy, pieczywo i coś typowego na deser. Wszystko za dyszkę.

 

Aaaa, jeszcze brakuje jednego wytłumaczenia, dlaczego nie ma w programie wulkanu Teide? Otóż:

  • wyspa jest bardzo duża i aby porządnie ją zwiedzić nie można planować wszystkiego w jeden dzień,

  • nie wszyscy chcą jechać w góry tak wysoko, lub już byli pośród wulkanów, albo zdrowie nie pozwala, albo nie lubią marznąć podczas wakacji zimą itd. itp.

  • w okresie zimowym, podjazd przez północną część Teneryfy doliną La Orotava, do Parku Narodowego del Teide jest często zamknięty, oblodzony lub w chmurach. Jest to najbardziej chłodna część naszej wyspy – po prostu północ.

 

Dlatego wulkan Teide można zrealizować z nami zupełnie osobno, Turyści którzy byli z nami na wycieczkach z południa wiedzą, że to bardzo dobre rozwiązanie – głowa tak nie boli od różnicy ciśnień i jest sporo czasu na wszytko, a nie po japońsku „jako-pstryk-tako-pstryk”. Proponujemy więc konkretny i ambitny program po miastach i miasteczkach północy a osobno Teide w wersji lajt. 

Rezerwacja wycieczki fakultatywnej Vuelta Norte przy zakwaterowaniu na północy Teneryfy:

 

Internetowo, przez formularz zgłoszeniowy lub mailowo

rezerwacje@teneryfapopolsku.com 
i z wpłatą zaliczki na konto z konta w złotówkach, w euro czy funtach. Nie mamy niestety możliwości przyjazdu do hoteli na północ wyspy - jest to dla nas ok. 1,5h jazdy samochodem (w jedną stronę!). Dzięki wcześniejszej rezerwacji dajemy gwarancję miejsc oraz wysyłamy bilety do druku lub okazania w telefonie. Grupy w tym roku planujemy malutkie, więc polecamy wcześniejszą rezerwację. 

bottom of page