Wycieczka fakultatywna po Teneryfie z Puerto de la Cruz - nowość 2020!

całodniowa i konkretna, bazująca na mocnych punktach wycieczki Dookoła Teneryfy Komfort

Dzień realizacji - NIEDZIELA

wycieczka objazdowa po Teneryfie
z polskim przewodnikiem

po najciekawszych miejscach na wyspie

[czas trwania ok. 9h, w tym ok 6h poza autobusem]

Puerto de la Cruz

[odbiory ok. 9h00]

La Quinta - Santa Ursula 

[odbiory ok. 9h00]

Las Caletillas * - Candelaria *

* dodatkowe odbiory +5€/os lub zniżka na dojazd

 [ na potwierdzenie ok. 8h00 ]

 

Komfortowe i nieduże grupy!

Vuelta Norte Komfort - wycieczka z Puerto de Cruz

Od stycznia 2020 roku proponujemy zwiedzanie Teneryfy dla turystów zakwaterowanych w północnej części Teneryfy - w Puerto de la Cruz i La Quinta. Bazując na punktach wycieczki Dookoła Teneryfy z południa, która jest HIT-em w naszej ofercie, stworzyliśmy Vuelta Norte.

Tak, wiemy wiemy :) nareszcie, albo … w końcu !!! ;)

Wycieczka z Puerto de la Cruz realizowana jest w niedzielę, aby pogodzić przyloty większości turystów :) Generalnie start będzie po śniadaniu czyli ok. 9:00, każdy się więc wyśpi. Jest to wycieczka całodniowa i konkretna, bazująca na mocnych punktach położonych na północy czyli:

La Laguna a w niej lokalny targ + stare miasto zapisane w dziedzictwie UNESCO

ICOD de lo Vinos i słynna Dracena, czas na spacer po miasteczku i coś więcej

Garachico z czasem na obiad, zwiedzaniem miasteczka

Masca – czyli najpiękniejsze rejony zachodniej Teneryfy, wioska położona na zapleczu klifów Los Gigantes w parku krajobrazowym Teno.
 

Trasa wycieczki startującej z północy będzie różnić się od południowej tym, że będą trochę inne punkty widokowe i nie będzie ogrodu botanicznego w pobliżu Puerto de la Cruz – gdyż można podejść do niego spacerem, albo krótko podjechać i zwiedzić indywidualnie, albo na zapytanie z nami we wtorek, razem z turystami z południa. W zamian za to, pobyt w Icod de los Vinos będzie urozmaicony lekkim szkoleniem odnośnie win, abyście mogli wynieść wiedzę również i z tego zakresu, z możliwością zakupu.

Uwaga* Dlaczego w planie objazdowej wycieczki fakultatywnej nie ma wulkanu Teide? Przeczytasz o tym pod koniec :)
 

Na początek tej całodniowej wycieczki objazdowej odwiedzimy XVI w. starówkę  San Cristobal de La Laguna, która jest zapisana w dziedzictwie UNESCO. Tam pośród uliczek zabudowanych w stylu renesansowym pospacerujemy, zaglądając do kolonialnych kamienic. Odwiedziny tego najważniejszego miasta na mapie Teneryfy, dadzą nam dobrą podstawę do poznania historii o podbojach wysp i czasach wielkich konkwistadorów. Zajrzymy to tu to tam i będziemy odkrywać tajemnice tego miasta – naszej kanaryjskiej Havany, która skrywa też piękne place, fontanny i kolonialne patia a pomiędzy nimi bogata roślinność: draceny, palmy, laurowce. Oczywiście chcemy Wam pokazać również najważniejszy symbol miasta i ważny kościółek. Udamy się też na odwiedziny lokalnego targu, będzie więc czas na poranną kawę, toaletę czy zakupy. Przyprawy, tropikalne owoce, sery, słodycze - to tu poznamy lokalne klimaty rynku :)

Korzystając z autostrady i przejazdu w stronę Icod de Los Vinos, będziemy opowiadać o losach ludności pierwotnej oraz upadku jej cywilizacji. Natomiast w samym miasteczku Icod skupimy się na słynnej dracenie Drago Millenario, symbolu Teneryfy, ale nie tylko. Oprócz spaceru po mieście zabudowanym w kanaryjskim stylu, z uroczą i bujną roślinnością, dotkniemy tematyki związanej z tradycją winiarską, zaproponujemy degustację, tak aby była okazja do poznania smaków win Teneryfy.

Dalej udamy się do spokojnego i uroczego miasteczka Garachico, które zostało zniszczone w wyniku wybuchu wulkanu w roku 1706, , a następnie odbudowane na naturalnej platformie wulkanicznej, po tym jak spływająca do oceanu lawa zalała domy, ulice i port. Tutaj mamy zaplanowany czas na posiłek w lokalnej restauracji, hmmm … bardziej knajpie (próbowaliście może koziny? albo królika po kanaryjsku? ps. do wyboru są też bardziej zwyczajne opcje mięsne i rybne, dla mniej odważnych ;) Jest to atrakcja dla turystów chętnych poznania wiejskiej kuchni kanaryjskiej (10€ za zestaw obiadowy łącznie z domowym winem)* Po obiedzie będzie jeszcze czas na spacer i zdjęcia, no chyba, że się zasiedzicie ;) Polecimy spacer zabytkowymi uliczkami wzdłuż i wszerz, jak i przy samym oceanie gdzie będzie można podziwiać dzikie wybrzeże miasta, baseny wulkaniczne. (ps. baseny lawowe są cały czas w remoncie po sztormie z jesieni 2018, można robić zdjęcia z brzegu). Dla tych co nie będą mieli ochoty na posiłek - będzie czas na kawę, lody, dłuższy spacer etc. na to co dusza wakacyjna zapragnie :) nie narzucamy rozwiązań w Garachico i dajemy Wam opcje do wyboru.

Ostatni etap to będzie przejazd przez skrajnie zachodnią część wyspy, najpiękniejszą widokowo, czyli przez Park Krajobrazowy Teno. Po drodze oczywiście zatrzymamy się na punktach, aby zrobić piękne zdjęcia. Dojedziemy finalnie do małej miejscowości Masca, ukrytej na zapleczu klifów Los Gigantes, tej uroczej, przez długi czas zapomnianej wioski Guanczów, czyli pierwszych licznych mieszkańców Teneryfy i opowiemy dlaczego nie było tam piratów wbrew miejskim legendom. Tam w Masce znajduje swój początek słynny wąwóz (nadal jest zamknięty). Spacerować można po samym miasteczku, uliczkami wyłożonymi kamieniami wulkanicznymi, oraz przycupnąć na kawie lub świeżym soku (nadal jest zamknięty).

Powrót nastąpi przez część zachodnią z widokami na winnice Santiago del Teide, podziwiając wulkan Teide z daleka oraz lasy sosnowe. Jak chmury i czas pozwolą zatrzymamy się po drodze na punkcie widokowym. Powrót do strefy hotelowej w Puerto de la Cruz planujemy na godzinę ok 17:00-18:00.

Uprzedzamy, że dobry humor przewodnika jak i Wasz humor są obowiązkowymi składnikami tej wycieczki!

 

Kwestia obiadu dla chętnych podczas naszej wycieczki:

*w zestawie wybiera się na 1sze – jedną z zup albo sałatkę, na 2gie – jedno z paru możliwych dań mięsnych i rybnych, w tym kozina, królik przygotowane tak jak jadało się dawniej i nadal jada (lokalesi w porze obiadowej czekają tam nieraz długo na stolik, a my mamy rezerwację wstępną, więc decydować trzeba się zanim tam dojedziemy :) dla wegetarian i vegan też się coś znajdzie :) Dodatkowo wino, woda, ziemniaki kanaryjskie, sosy, pieczywo i coś typowego na deser. Wszystko za dyszkę.

 

Aaaa, jeszcze brakuje jednego wytłumaczenia, dlaczego nie ma w programie wulkanu Teide? Otóż:

  • wyspa jest bardzo duża i aby porządnie ją zwiedzić nie można planować wszystkiego w jeden dzień,

  • nie wszyscy chcą jechać w góry tak wysoko, lub już byli pośród wulkanów, albo zdrowie nie pozwala, albo nie lubią marznąć podczas wakacji itd. itp.

  • w okresie zimowym, podjazd przez północną część Teneryfy doliną La Orotava, do Parku Narodowego del Teide jest często zamknięty, oblodzony lub w chmurach. Jest to najbardziej chłodna część naszej wyspy – po prostu północ.

 

Dlatego wulkan Teide można zrealizować zupełnie osobno, jeżeli ktoś chce, w inny dzień. Turyści którzy byli z nami na wycieczkach z południa wiedzą, że to bardzo dobre rozwiązanie – głowa tak nie boli od różnicy ciśnień i jest sporo czasu na wszytko, a nie po japońsku „jako-pstryk-tako-pstryk”. Kto wie, może w okresie letnim otworzymy kolejny program obejmujący Park Narodowy del Teide właśnie z tej części wyspy, a na razie proponujemy jeden konkretny i ambitny program po miastach i miasteczkach północy. Tymczasem można przyjechać do nas na start wycieczki Teide Relax Vino Gigantes na południe i przy okazji po wycieczce pobyć sobie na jasnych i piaszczystych plażach w Los Cristianos i Costa Adeje :) korzystając ze słońca na południu wyspy. Zapraszamy!

Rezerwacja wycieczki fakultatywnej Vuelta Norte przy zakwaterowaniu na północy Teneryfy

 

Internetowo, przez zakładkę Rezerwacje, przez formularz zgłoszeniowy i z wpłatą depozytu na konto z konta w złotówkach, w euro czy funtach. Nie mamy niestety możliwości przyjazdu do hoteli na północ wyspy - jest to dla nas ok. 1,5h jazdy samochodem (w jedną stronę!).