Zwiedzanie Teneryfy - TOP TENeryfa - pueblo Garachico położone nad oceanem

czyli naj ... ciekawe miejsca na Teneryfie x10

 

Garachico – perełka północnej Teneryfy 

- niegdyś jeden z najważniejszych portów przeładunkowych na Teneryfie, kwitnące handlem miasto w XV wieku. Obecnie klimatyczne i spokojne miasteczko, cały czas wycieczek przyjeżdża tu mniej niż mogłoby. Stara część miasta jest uznana jako dobro kultury. Niska zabudowa, brukowane uliczki po których jeździ dorożka, zadbane fasady domów, piękna zieleń na placu głównym i w małym parku, znajdującym się parę metrów poniżej - na poziomie dawnych ulic, gdzie można odkryć własnymi oczami ślady przeszłości. Spacer uliczkami miasteczka przenosi nas w XVII wiek, kiedy to miasto odbudowywało się po wielkiej tragedii. W nocy 5 maja 1706 Garachico zostało pochłonięte przez spływającą lawę po wybuchu wulkanu Negro. W miejscowym muzeum można poznać tragiczną historię miasta.

 

Zwiedzanie Garachico z lokalną wycieczką objazdową z polskim przewodnikiem

 

Podczas własnej wycieczki warto wykupić jeden zniżkowy bilet na 3 atrakcje - wszystkie atrakcje usytuowane są w zabytkowych budynkach, w starym centrum, a do nich należą:

  1. dawny Konwent Św. Franciszka z Asyżu, w którym znajduje się muzeum miasta i muzeum nauk przyrodniczych. Budynek znajduje się po przeciwnej stronie placu Plaza de la Libertad niż kościół Św. Anny,

  2. muzeum/ wystawa sztuki nowoczesnej, które również znajduje się przy głównym placu Plaza de la Libertad, pomiędzy kościołem, a muzeum miasta, polecamy tym, którzy interesują się architekturą, ponieważ w starym i zabytkowym budynku stworzono wewnątrz nowoczesną konstrukcję,

  3. forteca Castillo de San Miguel przy oceanie, która ocalała z erupcji wulkanicznej.

 

 

W czasie wycieczki po pueblo koniecznie trzeba się przejść wybrzeżem El Caleton, gdzie można podziwiać fale uderzające o wulkaniczne skały, tworzące naturalne baseny lawowe. Coś pięknego! Latem, przy dobrej pogodzie i spokojnym oceanie można popływać wśród skał lawowych w orzeźwiającej wodzie oceanu. Tutaj jest ona nieco chłodniejsza w porównaniu z południem wyspy. Garachico słynie również z długiej tradycji kulinarnej kanaryjskich przysmaków a restauracyjki prowadzone są z pokolenia na pokolenie.  Wszędzie można dobrze zjeść w przystępnej cenie.

 

[kategorie - miejsca na Teneryfie; lokalizacja - Teneryfa Północ Zachód]