top of page

Wycieczka na wulkan Teide organizowana z Puerto de la Cruz /  Santa Ursula / Las Caletillas - Candelaria
 -  skupia się na zwiedzaniu Parku Narodowego del Teide plus widoki na Los Gigantes
 
UWAGA ! Gwarancja MAŁYCH GRUP tylko do 8 osób ! * wycieczka na potwierdzenie.
 

TEIDE lajt i Gigantes po polsku

z odbiorami z północy i Candelarii

dorosły 55€

dziecko do 12 lat: 40

Wycieczka własna, przez nas organizowana :)

Bez pośpiechu, w małych grupach!

Dzień realizacji - ŚRODA

ewentualnie NIEDZIELA

wycieczka objazdowa

po Parku Narodowym del Teide
z polskim licencjonowanym przewodnikiem

[czas trwania ok. 7h, wersja lajt]

Odbiory:

strefa Puerto de la Cruz ok. 9h00

La Quinta - Santa Ursula ok. 8h45

Las Caletillas - Candelaria  ok. 8h15

Liczne punkty widokowe, podjazd doliną

La Orotava a zjazd aż do Los Gigantes! 

Z czasem na spacer po płaskowyżu na 2000m.

 !!!  WYCIECZKA DOSTOSOWANA DO WYMOGÓW SANITARNYCH, prowadzona w bardzo małych grupach !!! 

Zwiedzanie Parku Narodowego Cañadas del Teide 

z postojami na licznych punkach widokowych,
z czasem na spacer na bezpiecznej wysokości 2000m

 

- to najbardziej uniwersalny i pełen uroku sposób na dokładne poznanie i zwiedzenie wulkanu Teide. Jest to wycieczka trwająca do ok. 7h, która skupia się na najważniejszym Parku Narodowym całej Hiszpanii. Na wycieczce Teide Lajt i Gigantes każdy znajdzie swój sposób na odkrycie tego przepięknego miejsca na Teneryfie. Zmęczy się lub nie ;) Na pewno będzie mieć okazję podziwiać wulkaniczne pejzaże, plenery filmowe jak i miejsce testowania marsjańskich łazików. Oczywiście wszystko to będzie urozmaicone opowieściami, faktami i ciekawostkami, przekazywanymi podczas przejazdów przez nas, polskich licencjonowanych przewodników.

Ale zanim dojedziemy na poziom ponad 2000 m, podjazd na płaskowyż będzie realizowany Doliną La Orotavy przez zadrzewione tereny kasztanowców, eukaliptusów i sosen kanaryjskich. Po drodze zrealizujemy postoje na punktach widokowych, i o ile chmury i pogoda nam na to pozwolą będzie szansa na zaobserwowanie pewnych zjawisk atmosferycznych :) 

aby później zmienić klimat na górski a widoki na iście marsjańskie, wjeżdżając wyżej do krateru Cañadas del Teide.

Aby dobrze się czuć przez cały dzień, pozostajemy na bezpiecznym poziomie, na płaskowyżu pod Teide, gdzie nie przekraczamy 2,5 km wysokości, gdzie panują warunki zbliżone do tych jakie są w samolocie, którym przylecieliście na Teneryfę ! A czas wolny przy formacjach skalnych da nam możliwość aklimatyzacji do tej wysokości spacerując i robiąc zdjęcia. Będzie też moment na toaletę oraz na drugie śniadanie. 

Na wycieczce Teide lajt zobaczysz niesamowite pola pumeksowe, słynne formacje skalne Roques de Garcia, wszystkie kolory wnętrza ziemi od czerni, przez brązy, po beże, aż po zaskakujące w kształcie i kolorze, nawet w zielonym, skały wulkaniczne. Pooddychasz górskim powietrzem, najczystszym w Europie! Będziesz podziwiać najwyższy szczyt Hiszpanii - majestatyczny El Teide, który liczy 3.718 m.

Na terenie Parku Narodowego Cañadas del Teide będziemy przebywali do 3h licząc od momentu wjazdu i zjazdu z jego terenu. Przejedziemy przez cały krater tworzący serce naszej wyspy, od północy przez południe aż na zachód. 

Po przejeździe przez centralną część wyspy skierujemy się na zachód, w stronę majestatycznych Klifów Los Gigantes. 

Oprócz widoków na nie, będziecie mogli porównać wybrzeże północne z południowym naszej Teneryfy, gdyż są to dwa różne światy.

Wrócimy przełęczą przez zachodnią część wyspy, zatrzymując się jeszcze po drodze na słynnym punkcie widokowym, na fotograficzne ujęcia z góry miasta Garachico a później drogą szybkiego ruchu do Puerto de la Cruz, na godzinę ok. 16:00. 

ps. Wystarczające jest zwykłe zakryte obuwie, dzięki temu nie będą wpadały kamyki do środka. Z uwagi na wygodę, zalecamy obuwie sportowe, ale nie jest ono konieczne. Mogą być też trzymające się nogi sandały. 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej, zaplanować kolejny dzień z nami zwiedzając miasteczka Teneryfy, zapraszamy na program Vuelta Norte Komfort. 

Tematyka wycieczek się nie powtarza, wszystko się natomiast uzupełnia :) Wyspa jest bardzo duża, nie polecamy upychania wszystkiego w jeden dzień ze względu na zakręty, przewyższenia, zmiany ciśnień i po prostu atrakcyjność naszej wyspy.

Uwaga* Dodatkowe informacje, dlaczego omijamy kolejkę Teleferico z daleka, znajdziesz w ramce, pod opisem wycieczki Teide z południa, gdyż nie chcemy duplikować informacji na stronie.  

Rezerwacja wycieczki fakultatywnej Tejde lajt przy zakwaterowaniu na północy Teneryfy:

 

Internetowo, przez formularz zgłoszeniowy lub mailowo

rezerwacje@teneryfapopolsku.com 
i z wpłatą zaliczki na konto z konta w złotówkach, w euro czy funtach. Nie mamy niestety możliwości przyjazdu do hoteli na północ wyspy - jest to dla nas ok. 1,5h jazdy samochodem (w jedną stronę!). Dzięki wcześniejszej rezerwacji dajemy gwarancję miejsc oraz wysyłamy bilety do druku lub okazania w telefonie. Grupy w tym roku planujemy malutkie, więc polecamy wcześniejszą rezerwację. 

bottom of page