top of page

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

 

Zwiedzanie Teneryfy - TOP TENeryfa - Pueblo Masca, z widokiem na wąwóz

czyli 10 najważniejszych i najciekawszych miejsc do zobaczenia na Teneryfie

Masca – małe miasteczko, a raczej wioska o nazwie Masca, kryjówka, to przyroda w czystym wydaniu na krańcu świata. Ukryta wśród klifów Los Gigantes, na zachodzie Teneryfy, w Parku Krajobrazowym Teno.

Ale wróćmy do samej miejscowości Masca, bo przecież jest to miejsce dla wszystkich. Prowadzi do niej jedna bardzo wąska i bardzo kręta droga, z konieczności dwukierunkowa. Przecudne krajobrazy i widoki na wąwóz Masca mogą zadziwić nawet tych co zwiedzili pół świata. Droga prowadząca do Masca jest najbardziej krętą ale i też najbardziej obleganą drogą na całych Wyspach Kanaryjskich. Dobrze jest więc skorzystać z opcji dojazdu z lokalnym kierowcą, jak to robimy my podczas wycieczki objazdowej Dookoła Teneryfy. Miejsc do parkowania aut jest bardzo mało, tylko nas podróżujących podczas wycieczki busem z lokalnymi kierowcą to nie smuci, odwrotnie niż indywidualnych turystów z autami, którzy najczęściej nie mają się gdzie zatrzymać i zaparkować. Nie polecamy parkować na miejscu dla autobusów, mandaty są dość wysokie.

Czy warto? Oczywiście, że warto! Ponieważ to właśnie tutaj znajdziecie najlepszą energię wyspy! Dzika przyroda w czystej postaci, zachwycające widoki, wspaniały klimat. Małe „centrum” tego pueblo to kilka sklepów, barów i restauracyjek, z których utrzymują się mieszkańcy Masca, do tego kościółek i plac ze sceną i ławkami. Uwaga: muzeum do którego jest poprowadzona ścieżka i kierunkowskaz jest nieczynne od wielu lat, więc nie ma co tracić czasu na jego poszukiwanie. Lepiej pospacerować uliczkami, nacieszyć się widokami i atmosferą. A dla zdrowia można napić się pysznych, zdrowych i świeżych soków z papai i pomarańczy, kaktusa czy lemoniady z cytryn, albo kupić soczyste mandarynki prosto z drzewa.

To tutaj króluje przyroda i widoki! Sprawdźcie sami! 100% rekomendacji.

Ps. wąwóz Masca jest zamknięty do odwołania. Na razie trwają prace nad ponownym jego otwarciem. Ale wąwóz a miejscowość to dwie różne sprawy. 

[kategorie - miejsca na Teneryfie; lokalizacja - Teneryfa Południe Zachód]

bottom of page