top of page

 

Zwiedzanie Teneryfy - TOP TENeryfa - Pueblo Masca, z widokiem na wąwóz

czyli 10 najważniejszych i najciekawszych miejsc do zobaczenia na Teneryfie

Masca – małe miasteczko, a raczej wioska o nazwie Masca, kryjówka, to przyroda w czystym wydaniu na krańcu świata. Ukryta wśród klifów Los Gigantes, na zachodzie Teneryfy, w Parku Krajobrazowym Teno.

Ale wróćmy do samej miejscowości Masca, bo przecież jest to miejsce dla wszystkich. Prowadzi do niej jedna bardzo wąska i bardzo kręta droga, z konieczności dwukierunkowa. Przecudne krajobrazy i widoki na wąwóz Masca mogą zadziwić nawet tych co zwiedzili pół świata. Droga prowadząca do Masca jest najbardziej krętą ale i też najbardziej obleganą drogą na całych Wyspach Kanaryjskich. Dobrze jest więc skorzystać z opcji dojazdu z lokalnym kierowcą, jak to robimy my podczas wycieczki objazdowej Dookoła Teneryfy. Miejsc do parkowania aut jest bardzo mało, tylko nas podróżujących podczas wycieczki busem z lokalnymi kierowcą to nie smuci, odwrotnie niż indywidualnych turystów z autami, którzy najczęściej nie mają się gdzie zatrzymać i zaparkować. Nie polecamy parkować na miejscu dla autobusów, mandaty są dość wysokie.

Czy warto? Oczywiście, że warto! Ponieważ to właśnie tutaj znajdziecie najlepszą energię wyspy! Dzika przyroda w czystej postaci, zachwycające widoki, wspaniały klimat. Małe „centrum” tego pueblo to kilka sklepów, barów i restauracyjek, z których utrzymują się mieszkańcy Masca, do tego kościółek i plac ze sceną i ławkami. Uwaga: muzeum do którego jest poprowadzona ścieżka i kierunkowskaz jest nieczynne od wielu lat, więc nie ma co tracić czasu na jego poszukiwanie. Lepiej pospacerować uliczkami, nacieszyć się widokami i atmosferą. A dla zdrowia można napić się pysznych, zdrowych i świeżych soków z papai i pomarańczy, kaktusa czy lemoniady z cytryn, albo kupić soczyste mandarynki prosto z drzewa.

To tutaj króluje przyroda i widoki! Sprawdźcie sami! 100% rekomendacji.

Ps. wąwóz Masca jest zamknięty do odwołania. Na razie trwają prace nad ponownym jego otwarciem. Ale wąwóz a miejscowość to dwie różne sprawy. 

[kategorie - miejsca na Teneryfie; lokalizacja - Teneryfa Południe Zachód]

bottom of page