top of page

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

Zwiedzanie Teneryfy - TOP TENeryfa - park zoologiczny Loro Parque - 2gie miejsce na świecie !

czyli 10 najważniejszych i najciekawszych miejsc do zobaczenia na Teneryfie

Loro Parque – to nie tylko atrakcja dla rodzin z dziećmi! To miejsce dla każdego, bez względu na wiek. Również i dla tych, co są przeciwni parkom zoologicznym, ponieważ Loro Parque to także fundacja i dbanie o zagrożone gatunki zwierząt, a park jest niesamowicie zadbany i stanowi bardzo podobne do naturalnego środowisko dla zwierząt. Do tego stopnia, że orki zdecydowały się na rozmnożenie :) a mieszkają w jednym z największych basenów dla orek w Europie.

 

Loro Parque - bilety wstępu

 

Natomiast kompleks basenów dla delfinów jest największy a tunel dla rekinów jest najdłuższy w Europie. Bardzo realne środowisko mają również pingwiny, dla których produkowany jest na miejscu śnieg i utrzymywana odpowiednia temperatura. 

 

To co jeszcze zachwyca to 4 tysiące papug, reprezentujących 350 gatunków, część w ogromnej "klatce" czyli papugarium, gdzie spacerując pomiędzy drzewami można im zajrzeć do karmników aby dowiedzieć się co jedzą. Wszystko jest zadbane i bardzo dobrze utrzymane, a bujna roślinność, w tym ok. 2.000 palm z całego świata, dodaje cienia. Dla naszej wygody również są przygotowane miejsca gdzie można odpocząć, skorzystać z kilku restauracji, toalet. Nawet można wypożyczyć spacerówkę dla dziecka. 

 

Taką mapkę ze ścieżkami i planem parku można otrzymać na miejscu, aby bardzo łatwo zorientować się i zaplanować zwiedzanie. Link do mapy Loro Parque. Ponieważ zwierzaki mają swoje przedstawienia o wyznaczonej porze, najlepiej właśnie od tych atrakcji rozpocząć zwiedzanie. Poniżej znajdziecie aktualny rozkład show. Najważniejsze to pokazy orek, delfinów i lwów morskich.

 

Do parku można dojechać wypożyczonym samochodem lub skorzystać z naszej oferty Loro Parku z dojazdem autobusem, wyjazd jest po 9tej a transfer trwa ok. 1h-1h30 (w zalezności od położenia hotelu) i wówczas spędzamy tam cały udany dzień (powrót przed 17h), wracając na wieczór ok. 18h.

 

Portal podróżniczy Trip Advisor ocenia ten park zoologiczny jako Nr 1 w Europie i nr 3 na świecie, więc warto go odwiedzić aby spędzić tam cały udany dzień! Zabawa, wzruszenia i wrażenia gwarantowane!

 

[kategorie - miejsca na Teneryfie; lokalizacja - Teneryfa Północ]

bottom of page