To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

Zwiedzanie Teneryfy - TOP TENeryfa - park zoologiczny Loro Parque - 2gie miejsce na świecie !

czyli 10 najważniejszych i najciekawszych miejsc do zobaczenia na Teneryfie

Loro Parque – to nie tylko atrakcja dla rodzin z dziećmi! To miejsce dla każdego, bez względu na wiek. Również i dla tych, co są przeciwni parkom zoologicznym, ponieważ Loro Parque to także fundacja i dbanie o zagrożone gatunki zwierząt, a park jest niesamowicie zadbany i stanowi bardzo podobne do naturalnego środowisko dla zwierząt. Do tego stopnia, że orki zdecydowały się na rozmnożenie :) a mieszkają w jednym z największych basenów dla orek w Europie.

 

Loro Parque - bilety wstępu

 

Natomiast kompleks basenów dla delfinów jest największy a tunel dla rekinów jest najdłuższy w Europie. Bardzo realne środowisko mają również pingwiny, dla których produkowany jest na miejscu śnieg i utrzymywana odpowiednia temperatura. 

 

To co jeszcze zachwyca to 4 tysiące papug, reprezentujących 350 gatunków, część w ogromnej "klatce" czyli papugarium, gdzie spacerując pomiędzy drzewami można im zajrzeć do karmników aby dowiedzieć się co jedzą. Wszystko jest zadbane i bardzo dobrze utrzymane, a bujna roślinność, w tym ok. 2.000 palm z całego świata, dodaje cienia. Dla naszej wygody również są przygotowane miejsca gdzie można odpocząć, skorzystać z kilku restauracji, toalet. Nawet można wypożyczyć spacerówkę dla dziecka. 

 

Taką mapkę ze ścieżkami i planem parku można otrzymać na miejscu, aby bardzo łatwo zorientować się i zaplanować zwiedzanie. Link do mapy Loro Parque. Ponieważ zwierzaki mają swoje przedstawienia o wyznaczonej porze, najlepiej właśnie od tych atrakcji rozpocząć zwiedzanie. Poniżej znajdziecie aktualny rozkład show. Najważniejsze to pokazy orek, delfinów i lwów morskich.

 

Do parku można dojechać wypożyczonym samochodem lub skorzystać z naszej oferty Loro Parku z dojazdem autobusem, wyjazd jest po 9tej a transfer trwa ok. 1h-1h30 (w zalezności od położenia hotelu) i wówczas spędzamy tam cały udany dzień (powrót przed 17h), wracając na wieczór ok. 18h.

 

Portal podróżniczy Trip Advisor ocenia ten park zoologiczny jako Nr 1 w Europie i nr 3 na świecie, więc warto go odwiedzić aby spędzić tam cały udany dzień! Zabawa, wzruszenia i wrażenia gwarantowane!

 

[kategorie - miejsca na Teneryfie; lokalizacja - Teneryfa Północ]