top of page

 

Wynajem samochodu na Teneryfie bez karty kredytowej, bez kaucji, bez dopłat za paliwo,

z maksymalnie pełnym ubezpieczeniem!

 

Przylatujesz na południe Teneryfy indywidualnie? Wynajem auta nie jest jedyną opcją.

Teneryfa i wynajęcie auta - ¿czy na pewno ?

*Uwaga !!!*** Poruszanie się wypożyczonym samochodem po Teneryfie nigdy nie było super łatwe i bezproblemowe. Jednak w porównaniu do tego co było jakieś półtora roku temu, jest na Teneryfie wyraźnie gorzej - odczuwamy to na co dzień, mówią nam o tym nasi przyjaciele, lokalni kierowcy, z którymi jeździmy na wycieczki fakultatywne, mówią też przewodnicy. Kanaryjczycy przestają masowo być uprzejmi i wyrozumiali ("obecnie uprzejmość Kanaryjczyka kończy się przy 30 km/h, a na rondzie przy 15 km/h", i wtedy wychodzi zbyt długo powstrzymywana agresja, no bo ileż można ... ) - wyspa się dusi od ilości aut, korki na autostradzie, na zjazdach z nich, na głównych rondach, wąskich uliczkach.

W ciągu ostatnich kilku lat ilość wypożyczalni aut zwiększyła się o 20% (spadła jakość usług, wiele jest takich, które nie szanują Klienta), a ilość wypożyczonych aut na drogach zwiększyła się o 50%, natomiast ilość dróg i miejsc parkingowych, a zawsze ich było mało, pozostała prawie bez zmian. Jeżeli do tego dodamy "hiszpańskie" oznakowanie oraz zaskakujące rozwiązania komunikacyjne przyprawiające o ból głowy i nagłe podwyższenie tętna nawet przy paru autach w pobliżu, i do tego np. Brytyjczyków potrafiących  jechać pod prąd na rondzie - to otrzymamy zarys tego co czeka na turystę w wynajętym aucie

Prawda jest taka, że Teneryfa to nie np. Fuertaventura, gdzie na prawie takiej samej powierzchni jest 10x mniejszy ruch, ale też i 10x mniej rzeczy do zobaczenia, a góry i zakręty prawie nie występują. Na Teneryfie w miejscu turystycznym czy w okolicy hotelu teraz można szukać miejsca do zaparkowania i 20 minut, i go nie znaleźć, nawet jeżeli się wie gdzie szukać, a policja lubi odholowywać samochody turystyczne pozostawione nawet na moment. W Parku Narodowym Teide auta są parkowane w "krzakach" czyli w roślinach endemicznych pod ochroną, poza parkingami, bo nie ma ich wystarczająco. W rejonie Costa Adeje, Playa de las Americas, Los Cristianos, w miejscowości Masca, Parku Narodowym Teide, w Garachico, w La Lagunie znalezienie miejsca wolnego graniczy z cudem.

Nasza wyspa Teneryfa ma wiele do zaoferowania, pod warunkiem, że umie się z tego skorzystać :) i zapraszamy na nią !!! - ale do poznania jej na początku z ludźmi, którzy tu mieszkają i którzy ją znają.

Jeżeli wybrałeś zakwaterowanie w jakimś niedostępnym zakątku, to oczywiste, że bez wypożyczonego samochodu będzie ciężko, ale w innych sytuacjach rozważ dwa razy czy rzeczywiście warto, nie tylko finansowo (Teneryfa nie jest ani mała ani płaska i wydanie dziennie 20 czy 30€ na paliwo i parkingi nie jest czymś trudnym do osiągnięcia). Jednym słowem wynajęcie auta to "Teneryfa dla zaawansowanych". Koniec końców wynajętym autem zobaczy się mniej, a dowie się prawie nic.

Warunki wypożyczenia samochodu na Teneryfie

 

Są niestety wypożyczalnie samochodów na Teneryfie, które doliczają sobie „za wszystko” bez mrugnięcia okiem, nawet parokrotnie, szczególnie jeżeli początkowa oferta była bardzo tania i "okazyjna" (dobrym przykładem na to, że nie dotyczy to tylko małych wypożyczalni jest wypożyczalnia Gold Car). I potem najczęściej przy odbiorze samochodu okazuje się, że bez karty kredytowej ani rusz. Jest niby owszem opcja bez karty, ale to oznacza ok. 200€ kaucji albo dodatkowe 5€ za dzień ubezpieczenia extra. Następnie należy zapłacić za pełny bak benzyny i oddać pusty przy zdawaniu auta – byłoby to ewentualnie do przyjęcia, choć jazda wynajętym samochodem „na oparach z kalkulatorem” nie jest fajna, gdyby nie kolejne „ale” – cena takiego paliwa do takiego wynajmowanego  jak najtaniej samochodu może być nawet ponad 2 razy wyższa (np. kiedyś turyści , którzy potem do nas trafili za pełen bak wynajętego niewielkiego auta zapłacili prawie 90€). Ostrożności wymaga także wypożyczanie auta w przyhotelowych punktach, firmy takie często nie wpisują w umowę pobranych kwot wynajmu i kaucji, a samochody wcale nie są czyste.

 

Są też na Teneryfie firmy wypożyczające samochody do których bez karty kredytowej nie podchodź. Niektóre wypożyczalnie na Teneryfie odbierają klientów z hoteli/lotnisk  i wiozą do siedziby/hali "na odludziu", daleko hen od strefy turystycznej i komunikacji publicznej np. do Las Chafiras (np. tak robi wypożyczalnia Plus Car).

 

Są też niestety osoby prywatne wypożyczające samochody - i jest to najgorsze rozwiązanie - niebezpieczne i bardzo nielegalne. "Oferowane" są takie samochody do wynajmu na Facebooku lub na forach internetowych - samochody starej daty (np. Renault Clio I czyli pierwszej generacji, obecnie jest już IV), w nieznanym stanie technicznym (mieliśmy klienta, któremu po 10 min. na autostradzie wybuchła chłodnica). Pierwsza rutynowa kontrola takiego samochodu (a bardzo prosto poznać turystę za kółkiem - nie wygląda na kanaryjczyka i jedzie niepewnie autem nie pierwszej daty) czy to przez Policia Local, Cuerpo Nacional de Policia czy Guardia Civil i jest mandat obligatoryjny na 600€ dla turysty za nielegalny wynajem od osoby prywatnej i za brak umowy najmu.

 

Firm zajmujących się wypożyczaniem aut na Teneryfie jest dużo – ogólna zasada jest taka, im bardziej cena jest okazyjna, im bardziej firma się reklamuje lub przeciwnie, jest baaardzo lokalna – tym rzeczywistość dużo mniej ciekawa. Jeżeli zaciekawiło Cię jak jest z wypożyczeniem samochodu u nas – zapraszamy do czytania dalej...

... ciąg dalszy czyli "Teneryfa samochodem - dla zaawansowanych"

Jeśli się już zdecydujesz na auto, możesz wynająć samochód i odebrać go:

w hotelu,

 w biurach wypożyczalni w Costa Adeje, w Playa de las Americas,

na lotnisku (wersja najkorzystniejsza cenowo).

 

 

Atuty wynajmu samochodu z nami to:

maksymalnie pełne ubezpieczenie* w cenie (szczegóły dalej)

bez karty kredytowej

bez kaucji

brak opłat dodatkowych za paliwo

drugi kierowca bez dopłaty

nielimitowane kilometry

nasza obsługa rezerwacyjna po polsku

nasze wsparcie po polsku od początku do końca wynajmu auta

3 możliwości odbioru i zdania wynajętego samochodu - hotel, w wyznaczonych biurach, na lotnisku

zakup biletów wstępu do parków tematycznych i atrakcji przy okazji rezerwacji auta

rezerwacja samochodu przed przylotem na Teneryfę min 7 dni przed podróżą.

 

 

Oferta wynajmu auta na Teneryfie w pakiecie z innymi atrakcjami:

 

Ofertę wynajmu auta z Teneryfa po Polsku - polskim biurem podróży, kierujemy do turystów chcących coś więcej niż samo auto np. chcących zakupić jeszcze bilety np. Loro Parque czy Siam Park, atrakcje (np. katamaran, skutery wodne, nurkowanie), lub nasze wycieczki itp. itd. 

Od razu uprzedzamy, że nie znajdziecie u nas najtańszych aut na Teneryfie, ale cena będzie prezentowana z pełnym ubezpieczeniem, bez kaucji i wymagania karty kredytowej.

Jeżeli doczytałeś do końca powyższe informacje i chcesz kontynuować kliknij proszę teraz na "Wynajem auta na Teneryfie - ceny, warunki, ubezpieczenie i formularz rezerwacyjny"i przejdziesz do drugiej strony z formularzem zapytania o cenę, warunkami, informacjami o zakresie ubezpieczenia oraz innymi ważnymi informacjami dotyczącymi poruszania się samochodem po Teneryfie.

 

 

bottom of page