top of page
Teneryfa-zapas.jpg

Teneryfa to największa z Wysp Kanaryjskich, ma dużo do zaoferowania i warto ją zwiedzić.

Tutaj znajdziesz wycieczki fakultatywnie po Teneryfie i La Gomerze jakie oferujemy.

Polecamy całodniowe zwiedzanie Teneryfy w komfortowych grupach!

TENERYFA - to najfajniejsza wyspa z Wysp Kanaryjskich, na której organizujemy wycieczki osobiście!

 

Największa, najatrakcyjniejsza, najciekawsza!

 

Z najwyższym szczytem Hiszpanii - wulkanem Teide 3715 m a może 3718 ;) n.p.m., z najdłuższą linią brzegową,
z największym Parkiem Narodowym, z największą powierzchnią terenów zielonych i chronionych, bananer i winnic,
z największą liczbą parków tematycznych wodnych i zoologicznych, z największą liczbą wąwozów powulkanicznych, z największą liczbą hoteli, barów, restauracji, z najbardziej stabilną pogodą, z największą liczbą uśmiechniętych ludzi pośród wszystkich Wysp Kanaryjskich. To w stolicy Santa Cruz de Tenerife organizowany jest najbardziej ekscytujący i najbardziej oszałamiający Karnawał w Europie! Będąc na Teneryfie jest co zobaczyć, zwiedzić i warto wyjść z hotelu. Tutaj znajdziesz polskie objazdowe wycieczki fakultatywne po Teneryfie, podczas których poznasz historię powstania wysp, dowiesz się czy Wulkan Teide jest czynny, skąd się bierze woda pitna, odwiedzisz najważniejsze miejsca na wyspie, poznasz kulturę, gospodarkę, tradycję. Zaskoczą Cię ciekawostki. W zakładce AUTA i PORADY znajdziesz naszą listę TOP TENeryfa, czyli co warto zobaczyć na Teneryfie. Większość z tych miejsc jest zaplanowana w programach wycieczek.

POLECAMY Lokalne objazdowe wycieczki fakultatywne, które organizujemy osobiście w małych i komfortowych grupach od 6 po 15 - 20 w średnim sezonie, do 30 osób w wysokim (kliknij na tytuł wycieczki, a otworzy się program, opis, dzień realizacji i ceny!) Każda z wycieczek jest inna, trasy i tematyka nie są powtarzalne! Zapraszamy aż na trzy :) A dla powracających Turystów, będą co jakiś czas pojawiać się nowości. 

1. Dookoła Teneryfy Komfort - prowadzona przez nas od ponad 9 lat, od samego początku otwarcia biura, nasza wycieczka całodniowa, podstawowa, lokalna i objazdowa po Teneryfie po najciekawszych miejscach i miasteczkach na wyspie (wykluczając Teide i góry Anaga, gdyż to są osobne wycieczki, czytaj proszę dalej). Dzień realizacji: każdy wtorek, a jak miejsc zabraknie to i środa.

2. Teide + Winnica + Los Gigantes czyli Teide Relax - prowadzona osobiście w tej formie od wielu lat, oddzielna od wycieczki dookoła - dla zachowania dobrego samopoczucia, trwająca ok. 7h, skupiająca się na wulkanie Parku Narodowym Cañadas del Teide, jako uzupełniająca tematyka z nauką picia wina :) Dzień realizacji niedziela, dodatkowo sobota.

3. Teneryfa (nie taka) Dzika - nowość 2017 i kontynuowana  - wycieczka prowadzona przez nas osobiście, jak zawsze w małych grupach, całodniowa, po lesie laurowo-wrzosowym na Teneryfie (tym samym co na La Gomerze), a do tego z czasem na kąpiel na plaży ze złotym piaskiem i lokalnym pysznym jedzeniem. Dzień realizacji piątek.

4. Dla GRUP, wycieczek SPECJALNYCH albo SPECJALISTYCZNYCH wprowadziliśmy ofertę ZWIEDZANIE NA ŻYCZENIE.

5. wycieczki z Puerto de la Cruz - prowadzimy zależnie od sezonu i na zamówienie raczej grupowe, przy min 6 osobach. Ale pytajcie o nie dodatkowo, gdyż mamy też w zanadrzu propozycje indywidualne. Najlepiej wysyłając formularz na stronie: https://www.wycieczkipoteneryfie.pl/zamawiam-wycieczke-wizyte-w-hotelu

6. wycieczki z południa na wysoki sezon letni - oznaczone są jako NOWOŚĆ.

LA GOMERA - młodsza i mniejsza siostra Teneryfy, jako oferta uzupełniająca do naszej oferty

Zielona, stroma, pełna zakrętów, prawie najmniejsza w naszym archipelagu, 10% jej powierzchni, sam jej czubek, zajmuje Park Narodowy Garajonay z lasem laurowo-wrzosowym. 

Odwiedziny sąsiedniej wyspy La Gomera można zrealizować właśnie z Teneryfy jako objazdową wycieczkę fakultatywną, także z polskim przewodnikiem La Gomera Bus. Przeprawa promem trwa ok 1h w jedną stronę. Dzień realizacji to poniedziałek, ale w sezonie też i piątek. 

TREKKINGI - aktywna forma zwiedzania i spędzenia czasu na Teneryfie

 

Teneryfa zachwyca przyrodą: od pól i zboczy lawowych, barrancos czyli wąwozów, po lasy laurowo-wrzosowe z bujną zielenią. 50% powierzchni wyspy to obszary przyrody chronionej. Dla osób szukających kontaktu z dziką przyrodą proponujemy około godzinny spacer po lesie laurowo/wrzosowym podczas wycieczki Teneryfa nie taka Dzika w małych grupach.

Wąwóz Masca jest możliwy w organizacji indywidualnej, link do rezerwacji: 
https://www.caminobarrancodemasca.com/

ale uwaga: po zejściu na dół, trzeba wrócić się do góry. Nie ma już możliwego transportu wodnego. Czas więc na realizację takiej wyprawy to ok 7h. 

 

bottom of page