Teneryfa-zapas.jpg

Teneryfa to największa z Wysp Kanaryjskich, ma dużo do zaoferowania i warto ją zwiedzić.

Tutaj znajdziesz wycieczki fakultatywnie po Teneryfie i La Gomerze jakie oferujemy.

Polecamy całodniowe zwiedzanie Teneryfy w cenie niższej niż u touroperatora!

TENERYFA - najfajniesza wyspa z Wysp Kanaryjskich

 

Największa, najatrakcyjniejsza, najciekawsza!

 

Z najwyższym szczytem Hiszpanii - wulkanem Teide 3715 m a może 3718 ;) n.p.m., z najdłuższą linią brzegową,
z największym Parkiem Narodowym, z największą powierzchnią terenów zielonych i chronionych, bananer i winnic,
z największą liczbą parków tematycznych wodnych i zoologicznych, z największą liczbą wąwozów powulkanicznych, z największą liczbą hoteli, barów, restauracji, z najbardziej stabilną pogodą, z największą liczbą uśmiechniętych ludzi pośród wszystkich Wysp Kanaryjskich. To w stolicy Santa Cruz de Tenerife organizowany jest najbardziej ekscytujący i najbardziej oszałamiający Karnawał w Europie! Będąc na Teneryfie jest co zobaczyć, zwiedzić i warto wyjść z hotelu. Tutaj znajdziesz polskie objazdowe wycieczki fakultatywne po Teneryfie, podczas których poznasz historię powstania wysp, dowiesz się czy Wulkan Teide jest czynny, skąd się bierze woda pitna, odwiedzisz najważniejsze miejsca na wyspie. Zaskoczą Cię ciekawostki. W zakładce "TOP 10" znajdziesz naszą listę TOP TENeryfa (kolejność alfabetyczna), czyli co warto zobaczyć na Teneryfie. Większość z tych miejsc jest zaplanowana w programach wycieczek.

Lokalne objazdowe wycieczki fakultatywne, które organizujemy:

1. Dookoła Teneryfy Komfort - całodniowa, podstawowa, lokalna wycieczka objazdowa po Teneryfie po najciekawszych miejscach (oprócz Teide i gór Anaga - to osobne wycieczki, czytaj proszę dalej)

2. Teide + Winnica + Los Gigantes czyli Teide Relax - oddzielna od wycieczki objazdowej - dla zachowania dobrego samopoczucia, trwająca ok. 7h, skupiająca się na wulkanie Parku Narodowym Cañadas del Teide wycieczka lokalna

3. Teneryfa (nie taka) Dzika - nowość 2017 i kontynuowana  - w małych grupach, całodniowa, lesie laurowo-wrzosowym na Teneryfie (tym samym co na La Gomerze), a do tego plaży ze złotym piaskiem, lokalnym pysznym jedzeniem.

4. wycieczki z Puerto de la Cruz - zależne od sezonu.

5. wycieczki z południa na wysoki sezon letni - oznaczone są jako NOWOŚĆ.

LA GOMERA - młodsza i mniejsza siostra Teneryfy

Zielona, stroma, pełna zakrętów, prawie najmniejsza w naszym archipelagu, 10% jej powierzchni, sam jej czubek, zajmuje Park Narodowy Garajonay z lasem laurowo-wrzosowym. 

Odwiedziny sąsiedniej wyspy La Gomera można zrealizować właśnie z Teneryfy jako objazdową wycieczkę fakultatywną, także z polskim przewodnikiem La Gomera Bus. Przeprawa promem trwa ok 1h w jedną stronę. 

TREKKINGI - aktywna forma zwiedzania i spędzenia czasu na Teneryfie

 

Teneryfa zachwyca przyrodą: od pól i zboczy lawowych, barrancos czyli wąwozów, po lasy laurowo-wrzosowe z bujną zielenią. 50% powierzchni wyspy to obszary przyrody chronionej. Dla osób szukających kontaktu z dziką przyrodą proponujemy około godzinny spacer po lesie laurowo/wrzosowym podczas wycieczki Teneryfa nie taka Dzika w małych grupach.

Wąwóz Masca jest możliwy w organizacji indywidualnej, link do rezerwacji: 
https://www.caminobarrancodemasca.com/

ale uwaga: po zejściu na dół, trzeba wrócić się do góry. Nie ma już możliwego transportu wodnego. Czas więc na realizację takiej wyprawy to ok 7h.