top of page

 

Wynajem auta na Teneryfie - ceny, warunki, ubezpieczenie

formularz rezerwacyjny

Skoro znalazłeś się na naszej drugiej już o tej tematyce stronie zakładamy, że przeczytałeś stronę pierwszą z ważnymi informacjami, jeżeli jednak nie - to proszę cofnij się do niej i przeczytaj klikając  "Teneryfa i wynajęcie auta - ważne info" żebyś wiedział, przynajmniej w zarysie, jak wygląda na Teneryfie ta samochodowa rzeczywistość ...

Oferta wynajmu auta na Teneryfie w pakiecie z innymi atrakcjami 

Ofertę wynajmu auta z biurem podróży Teneryfa po Polsku, kierujemy do turystów chcących zakupić jednocześnie bilety (np. do Loro Parque, Siam Park), atrakcje (np. katamaran, skutery wodne, nurkowanie), lub wycieczki itp. itd. - tj. w pakiecie.

Nie znajdziecie Państwo u nas najtańszych aut na Teneryfie - nasze biuro podróży nie jest najtańsze, nie chcemy, aby takie było - chcemy być dobrzy, a dobre i tanie nie idzie w parze. Na Teneryfie są wypożyczalnie aut czy portale internetowe, które oferują auta czasem i po 5€ na dzień (świetnie wygląda taka zachęta, co nie? - prosimy sprawdźcie wówczas warunki ubezpieczenia, udział własny, zabezpieczenie kartą kredytową, depozyt), ale my je omijamy, mimo, że niektóre z nich są "duże i znane" - chcemy zaoszczędzić kłopotów naszym Klientom (i sobie pośrednio też, to prawda). Są też w internecie oferty wynajmu na Teneryfie aut leciwych, prywatnych - nielegalnie, ale po niskich cenach - i takich też omijamy z daleka, i przestrzegamy przed takimi "rozwiązaniami". W jednym i drugim przypadku - to proszenie się o kłopoty i sposób na nerwowy urlop z konsekwencjami na długo po "zakończeniu wynajmu auta".

 

W przypadku odbioru auta z lotniska, upewnij się proszę, że do wylotu pozostało co najmniej 7 dni, zanim skorzystasz z poniższego formularza kontaktowego - zapytania o cenę wynajmu auta na Teneryfie w czasie twojego urlopu. 

Ceny wynajmu auta na Teneryfie

 

Uwaga!* Ceny wynajmu auta na Teneryfie nie są stałe i różnią się w zależności od pory roku, świąt czy aktualnych wydarzeń na naszej wyspie i nie tylko. Na przykład: zima na Teneryfie wcale nie oznacza braku turystów, wręcz przeciwnie, to nie skute lodem wybrzeże Bałtyku. Zimą ceny są wyższe od podanych orientacyjnie dalej o około 30-60%. 


Aktualną cenę wynajmu auta na Teneryfie w czasie swojego urlopu poznasz wysyłając nam zapytanie:

1) wysyłając e-mail na adres auta@TENERYFApoPOLSKU.com.pl, pisząc w tytule: auto od ..(data)... i podając dane:

- DANE [imię/nazwisko + telefon + zakwaterowanie]

- AUTO [np. model, ilość osób, bagaże etc.]

- ODBIÓR [miejsce + data + godzina]

- ZDANIE [miejsce + data + godzina]

WYCIECZKI, BILETY, ATRAKCJE [do wykupienia z wynajmem auta]

2) albo za pośrednictwem formularza kontaktowego poniżej.

Uwaga* Zgodnie z tym co piszemy parę akapitów wyżej - pozostawimy najpewniej bez odpowiedzi niepełne zapytania np:

- bez podania biletów / atrakcji / wycieczek do wykupienia razem z rezerwacją, lub tylko z biletami na kolejkę linową na Teide,

- zapytania z brakującymi innymi danymi,

- wysłane nie poprzez formularz kontaktowy, chyba że w e/mailu podane zostaną wszystkie, które są wymagane w formularzu,

- kiedy przy odbiorze auta z lotniska zostało mniej niż 7 dni do wylotu.

 

Upewnij się proszę czy wpisałeś wszystkie niezbędne dane. Dziękujemy :)

Dziękujemy! Zapytanie wysłane.

 

Uwaga*

CENY wynajmu aut oszalały, gdyż pozostało po roku 2020 zaledwie 30% aut na Teneryfie i pozostałych wyspach. Dlatego nie prezentujemy żadnych orientacyjnych cenników. Ceny paliw również rosną systematycznie. 

Na zapytania wraz z wyceną odpowiadamy z uwzględnieniem terminów przylotów na Teneryfę.

Warunki wynajmu samochodu na Teneryfie

 

Jeżeli masz min. 23 lata i prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat – wynajem samochodu na Teneryfie z Teneryfa po Polsku jest dla Ciebie :)

 

Jeśli odbiór wynajętego samochodu następuje w hotelu, będzie to w godzinach 9 – 10 (droższa opcja) lub w biurach wypożyczalni w Costa Adeje lub Playa de las Americas, od 9:00 do 20:00, poza godzinami siesty. Można też odebrać wynajęty samochód i zwrócić go na lotnisku (opcja najtańsza) według godzin przylotu i wylotu, prawie 24h na dobę.

 

Samochód pozostawia się z takim samym poziomem paliwa co przy jego odbiorze. Należy więc go zatankować przed zdaniem ostatniego dnia wynajmu. Przy wynajmie krótkoterminowym opłata za fotelik dla dziecka wynosi 3€/dzień, a podstawki 2€/dzień. Jeżeli zdecydujecie się na wynajem samochodu na Teneryfie na kilka dni lub na lotnisku foteliki i podstawki będą gratis.

 

 

Ubezpieczenie przy wynajmie samochodu na Teneryfie

 

*Uwaga! Mimo tego co byśmy chcieli i co można usłyszeć od „naganiaczy”, żadna wypożyczalnia samochodów na Teneryfie nie oddaje samochodu ubezpieczonego od wszystkiego. Jeżeli ktoś mówi, że ma taką super ofertę wynajmu samochodu ubezpieczonego "od wszystkiego", to znaczy, że tylko tak mówi, a rzeczywistość jest mało różowa. W przypadku firm, z którymi współpracujemy pełne ubezpieczenie (w wersji standardowej), ma swoje szczęśliwie niewielkie wyjątki:

uszkodzenie samochodu podczas jazdy poza drogami asfaltowymi (np. podczas jazdy off-road) lub wyłączonymi z ruchu

uszkodzenie samochodu pod wpływem alkoholu, narkotyków, choroby, przemęczenia lub zażytych lekarstw;

uszkodzenie samochodu w wyniku brawurowej jazdy

zgubienie/uszkodzenie kluczyków

wlanie złego paliwa (czyli w 99% przypadków najczęściej diesla zamiast benzyny - benzyna to po hiszpańsku: gasolina, rymuje się z dziewczyna);

uszkodzenie opon, felg czy podwozia np. spowodowane nieodpowiedzialną jazdą.

 

Samochody posiadają ubezpieczenie zarówno od wypadku jak i kradzieży (pełne AC) i oczywiście obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC).

Polecamy teraz przejść do trzeciej zakładki dedykowanej wypożyczeniu auta, czyli nasze PORADY dla Kierowców.

bottom of page