top of page

Objazdowa wycieczka fakultatywna Vuelta la Isla z polskim, licencjonowanym przewodnikiem.

Nie patrz jedynie na Teneryfę - odkryj Ją z nami osobiście !

Nadal nie podnosimy cen na 2024 rok! Aktualnie dajemy gwarancję komfortowych GRUP:

W szczycie sezonu 25-30 osób, w średnim około 15-20.
To 1/3 wielkości dużego autokaru. W niskim wyjeżdżamy już przy 6-ciu osobach :) do 15tu.

Wycieczka objazdowa po polsku!

Vuelta la Isla Komfort

czyli Dookoła Teneryfy

dorosły 70€

dziecko do 12 lat: 50

Wycieczka własna, przez nas organizowana :)

obiad w lokalnej gospodzie: +12€ z winkiem w cenie!

5 ważnych punktów na Teneryfie!

Dzień realizacjiWTOREK priorytetem,

dodatkowy termin w sezonie to PIĄTEK*

np. dla przylotów w poniedziałki i wtorki

wycieczka objazdowa po Teneryfie
z polskim przewodnikiem

po najciekawszych miejscach na wyspie

[czas trwania do 9,5h, w tym ok 6h w plenerze]

Costa Adeje – Playa Las Americas – Los Cristianos

odbiory ok. 8h40 - 9h00

Playa Paraiso - Callao Salvaje 

odbiory ok. 8h30

Los Gigantes - Puerto Santiago - Alcala

odbiory ok. 8h20

Na potwierdzenie: Las Galletas - Costa del Silencio* - Palm Mar  - Golf del Sur - El Medano 

odbiory od 8h20 do 9h00 wg logistyki +5€/os

Uzupełniająco tematycznie i plenerowo zapraszamy na kolejne nasze wycieczki, gdyż każda jest inna!

Tylko wycieczka w grupie z polskim i co ważne licencjonowanym przewodnikiem dostarczy prawidłowej wiedzy, wrażeń i satysfakcji z dnia wakacji. Przekazujemy wiele informacji, których nie odszukasz sam i nie znajdziesz też w przewodniku.

Zwiedzanie Teide a zdrowie i czas

Wycieczka objazdowa, która standardowo odbywa się we wtorek, to całodniowe i dokładne zwiedzanie wyspy: a w programie nowy punkt to Candelaria - dalej niezmienna La Laguna a w niej lokalny targ i stare miasto - ICOD de los VINOS wraz z Draceną - Garachico z czasem na obiad Masca i jej 100 zakrętów ;)

To najbardziej atrakcyjna i pełna uroku oraz różnorodnych krajobrazów wycieczka po Teneryfie.

 

Uwaga* Dlaczego w planie objazdowej wycieczki fakultatywnej nie ma wulkanu Teide? Przeczytasz o tym pod koniec :)

 

Na początek tej całodniowej wycieczki objazdowej odwiedzimy Candelarię, nadmorską miejscowość ważną dla Kanaryjczyków, gdzie znajduje się Bazylika oraz posągi ludności pierwotnej. Będzie to wprowadzenie do historii prehiszpańskiej, którą opowiemy podczas przejazdu i będziemy kontynuować w kolejnym, ważnym punkcie - 
La Lagunie czyli starej stolicy wyspy - naszym Krakowie w cudzysłowie :)  

Zwiedzimy więc spacerkiem starówkę San Cristobal de La Laguna, która jest zapisana w dziedzictwie UNESCO. Tam typowa zabudowa w stylu kolonialnym a la Hawana, przeniesie nas w czasy konkwistadorów, a polski przewodnik w naszej osobie ;) odkryje przed Wami jej tajemnice. Urok i klimat La Laguny zachwyca każdego. Starówka, pomiędzy swoimi zabudowaniami, skrywa też słynne Draceny lub Palmy to tu to tam :) piękne place, fontanny i kolonialne patia. Będzie też chwila na lokalny targ, czas na toaletę czy zakupy. Przyprawy, tropikalne owoce, miody - to tu poznamy lokalne klimaty rynku :)

 

Opowiadanie o roślinności poruszymy też podczas spaceru po Icod de Los Vinos z jej słynną draceną zwaną Drago Millenario. Nie będzie to jednak przystanek czysto komercyjny na zakupy jak to zwykle bywa, ale za to na spacer przez całe stare miasto Icod, aby dojść do głównego placu, gdzie będzie widać unikatową, najstarszą dracenę - symbol Teneryfy. Domki z drewnianymi balkonami, bujna roślinność, przydomowe ogródki, śpiewające koguty to klimat Icod. (Tak, nasze koguty pieją za dnia, mamy takiego w naszym miasteczku co ma gardło nie do zdarcia ;)

 

Dalej udajemy się do uroczego miasteczka Garachico, które zostało zniszczone w wyniku wybuchu wulkanu w roku 1706, a następnie odbudowane na naturalnej platformie powulkanicznej, która spłynęła do oceanu. Przespacerujecie się jego zabytkowymi uliczkami wzdłuż
i wszerz. Będziecie podziwiać dzikie wybrzeże miasta, baseny wulkaniczne oraz zamek w pół oblany lawą.

W Garachico zaplanowany jest też czas na obiad,

i traktujemy go jako lokalną atrakcję, której nie może zabraknąć podczas wakacji, aby poznać lokalne smaki - szczegóły obiadku znajdziecie nieco dalej*.

A a jeśli nie obiad to polecimy domowe lody dla ochłody :)

lub...
W okresie wakacji jest też szansa na kąpiel w basenach,
ale to już w ramach czasu wolnego zaplanowanego na obiad. Jest więc kilka opcji do wyboru na czas odwiedzin Garachico. Nie narzucamy planów, ale stoliki na obiad zawsze rezerwujemy i później określacie indywidualnie, czy macie ochotę na jedzonko czy pełny czas wolny.
W miasteczku jest również kilka sklepików z lokalnymi pamiątkami, więc po obiedzie jest okazja na zakupy.

 

Ostatni etap to przejazd przez zachodnią, najpiękniejszą widokowo część Teneryfy i Park Krajobrazowy Teno, do uroczej, przez długi czas zapomnianej wioski Guanczów, czyli pierwszych licznych mieszkańców Teneryfy.

 

Po drodze planujemy zatrzymać się na zdjęcia, ale najważniejsze jest to, że razem odkryjemy ukrytą na zapleczu klifów Los Gigantes dawną kryjówkę - wioskę Masca, u wejścia do malowniczego wąwozu o tej samej nazwie. Dzika przyroda w czystej postaci, zachwycające widoki, wspaniały klimat i wrażenia to cechy tego miejsca. Nie zabraknie czasu na punkty widokowe i zdjęcia, dla chętnych czas na spacer lub kawę czy sok, drobne pamiątki z produktów lokalnych. A na wyjeździe, jak pogoda pozwoli, zatrzymamy się na najwyższym na trasie punkcie widokowym.

Powrót nastąpi przez zachodnie wybrzeże Teneryfy, od Puerto Santiago, dojeżdżając do Costa Adeje ok. godziny 18h00 -18h30.

Dobre humory są obowiązkowym składnikiem tej wycieczki, wówczas dzień płynie szybko i nie jest męcząco. 

 

* Szczegóły obiadkowe:

Podczas naszej wycieczki, ok 13:40, jest zaplanowany czas na lokalny obiad. No bo kto chce zwiedzać na głodniaka? Chętni więc będą mogli zjeść lunch w lokalnej kanaryjskiej, rodzinnej gospodzie, w rozsądnej cenie 12 Euro za osobę.

Przy okazji obiadu spróbujemy kanaryjskie wino, które podajemy bez limitu, poznamy przepis na sosy kanaryjskie, poznamy tradycyjną kuchnię. Wybór dań jest duży, każdy znajdzie coś dla siebie, od koziny, po wołowinę i ryby, czy wersję wegetariańską. Kuchnia jest domowa, jadają tam "lokalesi", czekając często w przedpokoju na wolny stolik. 

Po obiedzie będzie jeszcze czas na spacer i zdjęcia, zakupy,  no chyba, że się zasiedzicie :)

A dla tych co nie mają ochoty się objadać kanaryjskimi daniami, będzie możliwy dłuższy spacer, zakupy, kawę, lody, czego dusza wakacyjna zapragnie :) nie narzucamy a dajemy opcje do wyboru. Wszystkie szczegóły już znacie.

Zapraszamy do rezerwacji wcześniej internetowo - wystarczy wysłać maila lub skorzystać z formularza rezerwacyjnego. Lub ewentualnie na miejscu po przylocie o ile będą jeszcze miejsca.

Dlaczego komfortowa wycieczka objazdowa

Vuelta la Isla z Teneryfą po Polsku ?

 

preferujemy jakość nad ilość = komfort

Ilość osób na wycieczkę jest bardzo ograniczona !!!

optymalna trasa i czas trwania  = komfort

● 6h jesteśmy poza autobusem zwiedzając 

mało odbiorów = dużo czasu na zwiedzanie

●  3/4 trasy po autostradzie!

●  mamy czas na obiad! Nie zwiedzamy na głodniaka

z nami odwiedzisz i przespacerujesz La Lagunę, a nie ją przebiegniesz

● z nami zwiedzisz Garachico, a nie tylko zrobisz mu zdjęcia z punktu widokowego, jak na wycieczkach niektórych touroperatorów (!)

● Maskę oddzielamy od Teide ponieważ jest to kumulacja zakrętów i lepiej zrealizować te punkty osobno 

● nie traktujemy zwiedzania wulkanu Teide po macoszemu, nie wciskamy go na siłę, ale wszystkiego o wulkanie dowiesz się na naszej kolejnej wycieczce objazdowej po polsku! Na Wulkan Teide poświęcamy osobny, ważny dzień w programie Teide Relax Vino i Gigantes!

 

Wycieczka DOOKOŁA TENERYFY może kosztować 65€ / os

jeżeli zamówisz ją wcześniej, przy min 7 osobach dorosłych.

Pamiętaj, za jedną wycieczkę u rezydenta, dużym autokarem, zapłacisz 55€ jadąc w grupie 40 a czasami 59 osobowej. My jeździmy w małych grupach, które liczą 1/3 wielkiego autokaru.

 Przestaw się na tryb zwiedzania i dołącz do wycieczki Teide Relax Vino i Gigantes !

Dlaczego więc w planie objazdowej wycieczki fakultatywnej nie ma wulkanu Teide?

 

Z kilku powodów. Wulkan Teide jest zbyt ważny i ciekawy i wymagający - zasługuje na to, aby poświęcić mu sporo czasu, aby móc się podelektować odpoczynkiem w jego obecności.

 

Bardzo ważne przy wycieczce na wulkan Teidekwestie zdrowotne i samopoczucia. Mniej więcej 1/4 osób zwiedzających płaskowyż pod Teide ma bóle głowy (jest to ok. 2.300 m.n.p.m. - czyli prawie jak polskie Rysy). Trudno wtedy cieszyć się wycieczką objazdową po Teneryfie przez resztę dnia, dlatego tego tak nie robimy.

Szczególnie ciężko jest turystom na trasie, jeśli kupią wycieczkę typu Teide - Masca - czyli przez 2 najbardziej kręte drogi na Teneryfie i prawie 3.500 m przewyższeń/podjazdów autokarem. Albo kupią wycieczkę objazdową typu Gran Tour  czyli Teide - Icod de los Vinos - Garachico - Masca - ok. 10h trwania i ok. 4.200 m przewyższeń/podjazdów autokarem. W efekcie większość z nich wraca do hotelu "zmarnowana". Choroba lokomocyjna gwarantowana.

 

Jeżeli wulkan Teide stanowi część innej objazdowej wycieczki fakultatywnej, to pod względem czasu efekt jest taki, że albo przejeżdża się szybko przez płaskowyż pod Teide, bez możliwości jego poznania, albo skupia się tylko na wjeździe kolejką, co dla innych, którzy nie chcą ryzykować zdrowiem, jest to strata czasu. Dlatego u nas znajdziecie program osobny na Teide, nie mieszając go z objazdem po Teneryfie.

 

Zapraszamy na wycieczkę Teide Relaks Vino Los Gigantes gdzie stawiamy na komfort i dobre samopoczucie - wycieczka trwa ok. 7h i tylko 2.300 m przewyższeń - minimalizujemy szanse na rozregulowanie się organizmu. Gwarantujemy relax i dobrą zabawę a nie stres, zawroty głowy czy chorobę lokolmocyjną.

 

bottom of page