top of page


La Gomera Bus - objazdowa wycieczka fakultatywna po polsku
autokarowy sposób na zwiedzenie La Gomery - młodszej siostry Teneryfy

 

I'm a title

autokarowa wycieczka po polsku
La Gomera Bus

120 € - z południa Teneryfy 

0-2 lat -, 3-11 lat: 75 €,

dzień realizacji: PONIEDZIAŁEK

odbiór z Puerto de la Cruz, Caletillas (Candelaria)

+18 € / os ok 6:00

szybki prom i obiad w lokalnej restauracji  - w cenie

Wycieczkę organizują nasze koleżanki :) autokarem,

cena uwzględnia podwyżki od maja 2024 i opłaty portowe

La Gomera Bus to wycieczka objazdowa z polskim przewodnikiem po La Gomerze, wyspie sporo mniejszej od Teneryfy o średnicy ok. 20 km, ale wysokości 1.487 m.n.p.m. w jej najwyższym punkcie Alto de Garajonay.

 

  w PONIEDZIAŁKI - czas trwania wycieczki 10h

(jest to najbardziej intensywna z wycieczek)

Odbiory ok. 8h00

Costa Adeje – Playa Las Americas – Los Cristianos

7h40 La Caleta - Playa Paraiso - Callao Salvaje 

Odbiory ok. 7h00

Los Gigantes - Puerto Santiago - Alcala

Dodatkowe odbiory ok. 7h30

Las Galletas - Costa del Silencio - Golf del Sur *dopłata 8 Euro / 5 Euro dziecko

 Z Puerto de la Cruz odbiory ok 6h00

*dopłata 18 Euro 

* Wymagany jest dowód osobisty lub paszport!

La Gomera wycieczka objazdowa

Wycieczka odwiedza Park Narodowy Garajonay z lasem laurowo-wrzosowym, czyli laurisilva, który obejmuje 10% tej małej i stromej wysepki (wymiary tylko 18 km * 20 km) i zajmuje jej środkową i najwyżej położoną część, a swoimi początkami sięga milionów lat (jest to ten sam las co w górach Anaga na Teneryfie). Podczas postoju na polanie rekreacyjnej (ulubionym miejscu do grilowania gomerczyków) czyli Laguna Grande na wysokości ok. 1.400 m.n.p.m będzie można się przejść ok. 10 min. szlakiem po lesie (chętnych na dłuższy ok. 1h spacer po laurisilvie zapraszamy na wycieczkę Teneryfa Dzika), a potem zakupić i zakosztować odrobiny gomeryjskich trunków w barze.


W planie wycieczki objazdowej ponadto - odwiedziny małego parku przy hotelu rural Los Telares - ok. 1h, gdzie będzie można zobaczyć okazy drzew tropikalnych oraz odwiedzić lokalny sklepik. Nie zabraknie postoju na punktach widokowych na Teneryfę i Teide.

Obiad (w cenie wycieczki) jest zaplanowany na sezon 2021-2022 w restauracji Laguna Grande, oczywiście z parominutowym pokazem języka gwizdanego. Ps. organizator zastrzega ewentualną zamianę restauracji, ze względu na ograniczenia pracy w zw. z sytuacją epidemiologiczną. 

W programie wycieczki nie zabraknie krótkiej wizyty w stolicy wyspy – San Sebastian de la Gomera (ok. 5.000 mieszkańców, a cała La Gomera ma ich ledwo ok. 20.000). Czas pozostały do wypłynięcia promu będzie można przeznaczyć na przejście się uliczkami centrum miasta, aby zobaczyć poniektóre budynki z czasów kolonizacji Wysp Kanaryjskich.

Różnice w programie pomiędzy wersją La Gomera bus a 4x4 samochodami terenowymi:

* polski przewodnik opowiada o La Gomerze w autokarze, a nie tylko przez parę minut na punktach widokowych jak jest w przypadku wycieczki terenówkami,

* środek transportu jest wygodniejszy,

* trasa za dużo się nie różni gdyż w 90% się pokrywa.

Należy wziąć coś cieplejszego do okrycia oraz zakryte buty, gdyż pogoda w sercu wyspy różni się od tej na zewnątrz.

 

Powrót do portu w Los Cristianos na Teneryfie ok. 19h00, dojazd do hoteli w Costa Adeje ok. 19h30.

* uwaga - przy każdej wycieczce na La Gomerę, kto by jej nie organizował i w jakiej opcji, należy przygotować się zawsze na sumę transferów dojazdowych ok. 6h typu "zanim zacznie się zwiedzać" (0,5h na odbiory z hoteli tych najbliżej portu, a 1,5h tych oddalonych, 0,5h należy być wcześniej w porcie, 1h przepłynięcie promem, ok. 1h dojazd przez serpentyny w miejsce zwiedzania - i pomnożyć to przez dwie strony), [turystów którzy chcą, aby ich ominęła "przyjemność" takich dojazdów i łącznie 2h kołysania na promie zapraszamy na Dziką Teneryfę].

* uwaga - promy potrafią złapać czasami opóźnienia, niekoniecznie tylko w wakacje - z powodu wysokiej fali też, ale przede wszystkim dlatego, że wszystko korkuje się na wyjeździe z portów w Los Cristianos na Teneryfie, San Sebastian de La Gomera i Santa Cruz de La Palma tak, że samochody czekają i czekają, żeby zjechać w ogóle z promu. Prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość. 

bottom of page