La Gomera Bus - objazdowa wycieczka fakultatywna po polsku
sposób na zwiedzenie La Gomery - młodszej siostry Teneryfy
 

I'm a title

wycieczka po polsku

La Gomera Bus

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

95,50 € - z południa Teneryfy 

0-3 lat - 15,50 , 4-11 lat: 65,50 €,

dzień realizacji: WTOREK oraz PIĄTEK

odbiór z Puerto de la Cruz, Caletillas (Candelaria)

+12,50 € we WTOREK

szybki prom i obiad w lokalnej restauracji  - w cenie

Wycieczkę organizują nasze koleżanki :)

ceny uwzględniają opłatę portową nałożoną w 2021

La Gomera Bus to wycieczka objazdowa z polskim przewodnikiem po La Gomerze, wyspie sporo mniejszej od Teneryfy o średnicy ok. 20 km, ale wysokości 1.487 m.n.p.m. w jej najwyższym punkcie Alto de Garajonay.

 

  we WTOREK i PIĄTEK - czas trwania wycieczki 10h

(jest to najbardziej wyczerpująca z wycieczek)

Odbiory ok. 8h00

Costa Adeje – Playa Las Americas – Los Cristianos

7h40 La Caleta - Playa Paraiso - Callao Salvaje 

Odbiory ok. 7h00

Los Gigantes - Puerto Santiago - Alcala

Dodatkowe odbiory ok. 7h30

Las Galletas - Costa del Silencio - Golf del Sur

 

* Wymagany jest dowód osobisty lub paszport!

* jest to bardziej komfortowe i bardziej opłacalne rozwiązanie niż wybieranie się na La Gomerę wynajętym samochodem, co i tak w przypadku wynajmu auta jest poza ubezpieczeniem.

 

Wycieczka odwiedza Park Narodowy Garajonay z lasem laurowo-wrzosowym, czyli laurisilva, który obejmuje 10% tej małej i stromej wysepki (wymiary tylko 18 km * 20 km) i zajmuje jej środkową i najwyżej położoną część, a swoimi początkami sięga milionów lat (jest to ten sam las co w górach Anaga na Teneryfie). Podczas postoju na polanie rekreacyjnej (ulubionym miejscu do grilowania gomerczyków) czyli Laguna Grande na wysokości ok. 1.400 m.n.p.m będzie można się przejść ok. 10 min. szlakiem po lesie (chętnych na dłuższy ok. 1h spacer po laurisilvie zapraszamy na wycieczkę Teneryfa Dzika), a potem zakupić i zakosztować odrobiny gomeryjskich trunków w barze.


W planie wycieczki objazdowej ponadto - odwiedziny małego parku przy hotelu rural Los Telares - ok. 1h, gdzie będzie można zobaczyć okazy drzew tropikalnych oraz odwiedzić lokalny sklepik. Nie zabraknie postoju na słynnym punkcie widokowym Abrante z widokami na Teide.

Obiad (w cenie wycieczki) jest zaplanowany na sezon 2021
w restauracji Laguna Grande, oczywiście z parominutowym pokazem języka gwizdanego. Ps. organizator zastrzega ewentualną zamianę restauracji, ze względu na ograniczenia pracy w zw. z sytuacją epidemiologiczną. 

W programie wycieczki nie zabraknie krótkiej wizyty w stolicy wyspy – San Sebastian de la Gomera (ok. 5.000 mieszkańców, a cała La Gomera ma ich ledwo ok. 20.000). Czas pozostały do wypłynięcia promu będzie można przeznaczyć na przejście się uliczkami centrum miasta, aby zobaczyć poniektóre budynki z czasów kolonizacji Wysp Kanaryjskich.

Różnice w programie pomiędzy wersją La Gomera 4x4 samochodami terenowymi:

* polski przewodnik opowiada o La Gomerze w autokarze, a nie tylko przez parę minut na punktach widokowych jak jest w przypadku wycieczki terenówkami

Należy wziąć coś cieplejszego do okrycia oraz zakryte buty, gdyż pogoda w sercu wyspy różni się od tej na zewnątrz.

 

Powrót do portu w Los Cristianos na Teneryfie ok. 19h00, dojazd do hoteli w Costa Adeje ok. 19h30.

* uwaga - przy każdej wycieczce na La Gomerę, kto by jej nie organizował i w jakiej opcji, należy przygotować się zawsze na sumę transferów dojazdowych ok. 6h typu "zanim zacznie się zwiedzać" (0,5h na odbiory z hoteli tych najbliżej portu, 0,5h należy być wcześniej w porcie, 1h przepłynięcie promem, ok. 1h dojazd przez serpentyny w miejsce zwiedzania - i pomnożyć to przez dwie strony), [turystów którzy chcą, aby ich ominęła "przyjemność" takich dojazdów i 2h kołysania na promie zapraszamy na Dziką Teneryfę]

* uwaga - promy potrafią złapać czasami opóźnienia, niekoniecznie tylko w wakacje - z powodu wysokiej fali też, ale przede wszystkim dlatego, że wszystko korkuje się na wyjeździe z portów w Los Cristianos na Teneryfie, San Sebastian de La Gomera i Santa Cruz de La Palma tak, że samochody czekają i czekają, żeby zjechać w ogóle z promu [w przypadku wycieczki z polskim przewodnikiem Dzika Teneryfa takiego niebezpieczeństwa nie ma]