top of page

Teneryfa zwiedzanie - TOP TENeryfa - góry Anaga zielony i dziki zakątek

czyli 10 najważniejszych miejsc do zobaczenia na Teneryfie

 

Góry Anaga - jako odległy zakątek Teneryfy znalazł się w naszej liście TOP TEN ze względu na swoją dzikość, piękne widoki i atrakcyjne trasy piesze. Jest to bardzo zaskakująco zielone miejsce na Teneryfie i radykalnie zmienia naszą opinię o Wyspach Kanaryjskich, które wydają się być bardzo surowe i „pustynne”, szczególnie jak wcześniej mieliśmy okazję spędzić wakacje na Fuertaventurze lub Lanzarocie.

 

Jak spojrzymy na mapę to wydaje nam się, że góry Anaga są daleko i tracimy ochotę na dojazd. Ale od Costa Adeje do Parku Krajobrazowego Anaga, mamy zaledwie 1h i 20 minut drogi.

Góry Anaga występują również w naszej wycieczce fakultatywnej Teneryfa nie taka Dzika, więc można je odwiedzić z przewodnikiem, a to co nas zaskoczy to wspaniały klimat, zieleń, nietknięta przyroda. Królują tu rośliny endemiczne i lasy laurowo-wrzosowe. Piękno przyrody można zaobserwować spacerując po tym niesamowitym lesie.

Jeśli świeci słońce, widoki są przepiękne, a na trasie przygotowanych jest kilka punktów widokowych np. na widoczny w dole budynek Auditorio w Santa Cruz de Tenerife. Im bardziej zagłębimy się na wschód tym jest bardziej dziko, górzyściej. Sami zobaczcie po zdjęciach czy warto tu przyjechać.

Laurisilva gór Anaga to ta sama laurisilva co na La Gomerze (wysepka ma wymiary zaledwie 20*18km, i las laurowo-wrzosowy zajmuje ok. 10% jej powierzchni), a dużo prościej i przyjemniej jest ją zobaczyć tu na Teneryfie na wycieczce fakultatywnej po polsku w małych grupach.

[kategorie - miejsca na Teneryfie; lokalizacja - Teneryfa Północ Wschód]

bottom of page