top of page

Zwiedzanie Teneryfy - TOP TENeryfa - wulkan El Teide czyli najwyższczy szczyt Hiszpanii

czyli 10 najważniejszych i najciekawszych miejsc do zobaczenia na Teneryfie. 

 

Park Narodowy Cañadas del Teide - 

Chcesz poznać legendarny wulkan Teneryfy?

Chcesz poczuć się jak na planie firmowym Gwiezdnych Wojen?

Chcesz być ponad chmurami?
 

Wulkan Teide jest jak wieża Eiffla w Paryżu czy piramidy w Egipcie – będąc na Teneryfie koniecznie trzeba go odwiedzić i być u jego stóp zwiedzając Park Narodowy Cañadas del Teide.

 

W 2014r Park Narodowy Cañadas del Teide, leżący w samym sercu Teneryfy, został uznany za jeden z najatrakcyjniejszych parków Narodowych na Świecie obok Gran Canion w USA czy w Afryce Serengeti. Jest unikalnym reprezentantem Europy na skalę światową. Dlatego też jest to najczęściej odwiedzany Park Narodowy w Hiszpanii. Co roku prawie 4 miliony osób przyjeżdża aby podziwiać najwyższy szczyt Hiszpanii, mający 3718 m wysokości a widoki i krajobrazy jakie czekają na Turystów są geologicznie spektakularne.

 

Wśród czterech parków narodowych archipelagu Wysp Kanaryjskich, Park Narodowy Teide, jest najstarszym i największym. Zajmuje łączną powierzchnię 18.900 hektarów z czego 7.515 hektarów jest chronionych. W 1954 r na mocy dekretu został oficjalnie uznany jako Park Narodowy. W 2007 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na walory przyrodnicze oraz to, że jest miejscem gdzie występują jeszcze endemiczne okazy fauny i flory wysp Kanaryjskich. Poza tym, że należy do głównych atrakcji turystycznych, obszar ten ma również ogromne znaczenie dla ludności wyspy, ze względu na dostarczanie wody. Pogoda w Parku Narodowym Canadas del Teide od listopada do marca potrafi być iście zimowa i zaskakuje kontrastem termicznym w porównaniu z bardzo ciepłym południem wyspy Teneryfy. Dodatkowo różne kolory ziemi wulkanicznej wykorzystywane są do usypywania tradycyjnych dywanów przed urzędem miasta La Orotava z okazji największych świąt odbywających się na wyspie.

Te i inne ciekawostki zaskoczą Cię podczas wycieczki fakultatywnej jaką mamy w ofercie z polskim przewodnikiem czyli Teide Relax: Park Narodowy del Teide + Los Gigantes + Winnica

[kategoria - miejsca na Teneryfie; lokalizacja - Teneryfa Centralna]

bottom of page