To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

Zwiedzanie Teneryfy - TOP TENeryfa - wulkan El Teide czyli najwyższczy szczyt Hiszpanii

czyli 10 najważniejszych i najciekawszych miejsc do zobaczenia na Teneryfie. 

 

Park Narodowy Cañadas del Teide - 

Chcesz poznać legendarny wulkan Teneryfy?

Chcesz poczuć się jak na planie firmowym Gwiezdnych Wojen?

Chcesz być ponad chmurami?
 

Wulkan Teide jest jak wieża Eiffla w Paryżu czy piramidy w Egipcie – będąc na Teneryfie koniecznie trzeba go odwiedzić i być u jego stóp zwiedzając Park Narodowy Cañadas del Teide.

 

W 2014r Park Narodowy Cañadas del Teide, leżący w samym sercu Teneryfy, został uznany za jeden z najatrakcyjniejszych parków Narodowych na Świecie obok Gran Canion w USA czy w Afryce Serengeti. Jest unikalnym reprezentantem Europy na skalę światową. Dlatego też jest to najczęściej odwiedzany Park Narodowy w Hiszpanii. Co roku prawie 4 miliony osób przyjeżdża aby podziwiać najwyższy szczyt Hiszpanii, mający 3718 m wysokości a widoki i krajobrazy jakie czekają na Turystów są geologicznie spektakularne.

 

Wśród czterech parków narodowych archipelagu Wysp Kanaryjskich, Park Narodowy Teide, jest najstarszym i największym. Zajmuje łączną powierzchnię 18.900 hektarów z czego 7.515 hektarów jest chronionych. W 1954 r na mocy dekretu został oficjalnie uznany jako Park Narodowy. W 2007 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na walory przyrodnicze oraz to, że jest miejscem gdzie występują jeszcze endemiczne okazy fauny i flory wysp Kanaryjskich. Poza tym, że należy do głównych atrakcji turystycznych, obszar ten ma również ogromne znaczenie dla ludności wyspy, ze względu na dostarczanie wody. Pogoda w Parku Narodowym Canadas del Teide od listopada do marca potrafi być iście zimowa i zaskakuje kontrastem termicznym w porównaniu z bardzo ciepłym południem wyspy Teneryfy. Dodatkowo różne kolory ziemi wulkanicznej wykorzystywane są do usypywania tradycyjnych dywanów przed urzędem miasta La Orotava z okazji największych świąt odbywających się na wyspie.

Te i inne ciekawostki zaskoczą Cię podczas wycieczki fakultatywnej jaką mamy w ofercie z polskim przewodnikiem czyli Teide Relax: Park Narodowy del Teide + Los Gigantes + Winnica

[kategoria - miejsca na Teneryfie; lokalizacja - Teneryfa Centralna]