top of page
 Nowość z sezonu 2017 i kontynuowana, dla pasjonatów przyrody!

Teneryfa (nie taka) Dzika wycieczka fakultatywna z licencjonowanym przewodnikiem, prowadzona osobiście!

 

Podczas tej wycieczki standardowo jeździmy w MAŁYCH GRUPACH do 8 osób.

W średnim około 15. W sezonie wysokim, grupa będzie liczyła maksymalnie 25 osób.

I'm a title

wycieczka bardzo przyrodnicza, po polsku 
Teneryfa (nie taka) Dzika

dorosły 70€

dziecko od 5 do 12 lat: 50

wycieczka własna :)

z czasem na kąpiel na plaży Teresitas!

obiad w lokalnej restauracji, wybór z karty, między innymi lokalna ryba albo słynna smażona ośmiornica !

:

Priorytetowy dzień realizacji to ŚRODA

PIĄTEK jako alternatywa

 Daj się zabrać w najbardziej dziką część Teneryfy
- w Góry Anaga! ale nie tylko :)

czas trwania ok. 10h, z czego 7h pośród przyrody!

Costa Adeje – Playa Las Americas – Los Cristianos

 La Caleta - Playa Paraiso - Callao Salvaje 

Odbiory ok. 8h00

Los Gigantes - Puerto Santiago - Alcala

Odbiory ok. 7h40 

 

Las Galletas - Costa del Silencio - Palm Mar 

Golf del Sur - El Medano

Odbiory ok. 8h30,  +5€/os

Las Caletillas (Candelaria) ok. 9h00

Jest to NOWOŚĆ sezonu 2017, kontynuowana z pasją!
Polacamy ubrania na sportowo plus kostiumy kąpielowe!

Tylko wycieczka w grupie z polskim i co ważne licencjonowanym przewodnikiem dostarczy prawidłowej wiedzy, wrażeń i satysfakcji z dnia wakacji. Przekazujemy wiele informacji, których nie odszukasz sam i nie znajdziesz też w przewodniku.

Urokliwa i spokojna wycieczka w małych grupach Teneryfa (nie taka) Dzika - realizujemy ją w piątki.

W programie - góry Anaga - Taganana - Rezerwat Biosfery UNESCO + złota plaża Teresitas + powrót przez część nadmorską Santa Cruz.

 

Teneryfa (nie taka) Dzika jest to nasza autorska, polska wycieczka fakultatywna po Teneryfie, bazująca na wschodnim jej krańcu, w górach Anaga. Dla tych co szukają czegoś innego niż sztampowe programy, oraz aby zaskoczyć naszych Turystów co wracają do nas :) zaskoczyć nowym, dzikim i innym programem!

Odpowiadając na częste pytanie: dzikość tej wycieczki polega bardziej na widokach niż trudności trasy - spacer po laurisilvie należy do technicznie łatwych - wystarczy być ogólnie sprawnym fizycznie, trochę stromości, schodzimy najpierw trochę w dół, a potem wracamy pod górę, spokojnym tempem, nie ma żadnych przepaści - mieliśmy na wycieczce i turystów w wieku 70 lat i 5 latków i wszyscy się dobrze bawiliśmy. 

Na wycieczkę zapraszamy tych turystów, którzy chcieliby zobaczyć laurisilvę z bliska i się nią nacieszyć, i nie chcą słusznie tracić czasu, i nadwyrężać samopoczucia podczas wycieczki na La Gomerę. Tych, którzy byli już w Masce albo wolą szlaki mało uczęszczane. Zapraszamy też tych turystów, którzy chcą poznać plażę Teresitas, i to nie tylko przelotem. No i tych, którzy chcą zobaczyć z bliska Auditorio de Tenerife w Santa Cruz de Tenerife, perełkę nowoczesnej architektury - statek kosmiczny wyłożony tysiącami malutkich płytek ceramicznych i obok czarny barbakan.

Dzięki szybkiemu transferowi, w górach Anaga jest czas na spacer ok. 1h po wspaniałym zielonym lesie laurowo-wrzosowym, gdyż laurisilva w Anadze jest tak samo piękna, gęsta i bujna jak ta na La Gomerze (a nie trzeba tracić ponad 5h na transfery do portu, na czekanie na prom, na przeprawę, i potem wyjazd i dojazd na zwiedzanie, gdzie jest możliwość realizacji w praktyce tylko ok. 10 min. indywidualnego spaceru po lesie). Góry Anaga uznawane są za jedno z 30 najpiękniejszych miejsc w całej Hiszpanii.

Wycieczka fakultatywna skupia się na Rezerwacie Biosfery UNESCO z przepięknym subtropikalnym, gęstym lasem laurowo-wrzosowym czyli laurisilva, który swoimi początkami sięga aż trzeciorzędu i zachował z tamtych zamierzchłych czasów ten sam profil roślinności. Wilgotne powietrze i chmury kłębiące się zazwyczaj od północy powodują, że roślinność jest nieziemsko bujna. Ponadto w planach liczne punkty widokowe na strome zbocza wąwozów i urwiska. A wszystko po to aby poznać ten niezwykły las z bliska ale i móc podziwiać go w całości, poczuć zapach i jego dzikość.

Na krańcu teneryfiańskiego świata zaplanowany jest obiad w lokalnej restauracji blisko oceanu.

Jest to jedyne takie miejsce na Teneryfie, gdzie przyrządza się słynną, lokalną ośmiornicę w sposób mistrzowski.

Wraz z rezerwacją przekazujemy orientacyjną kartę dań, do wyboru posiłku wcześniej, według własnego uznania. W menu znajdą się: sałatki, zupa, kanaryjska tortilla, czyli omlet ziemniaczany, tradycyjne ziemniaki kanaryjskie, czy słynne dania główne do wyboru: jak smażona ośmiornica "pulpo frito", lub ośmiornica w wersji gotowanej, smażona ryba, duszony tuńczyk, jeszcze coś na deser no i szklaneczka lokalnego wina, woda etc. Do wyboru do koloru, według apetytu i własnego budżetu. 

Oczywiście jedzenie nie jest obowiązkowe i można mieć zamiast tego czas wolny na kolejny spacer, tym razem po północnym i spektakularnym wybrzeżu.

Całość uzupełniają widoki na przybrzeżne dzikie skały i kamienistą plażę. Ale to nie wszystko!

Uwaga! Jest czas na kąpiel :)

Na Playa Teresitas (znanej jako rajska lub najpiękniejsza na Teneryfie) zaplanowany jest odpoczynek w cieniu palm na plaży ze złotym piaskiem saharyjskim. Chętni będą mogli się popluskać lub pospacerować. Do tego przepołowiona wieża obronna San Andrés czy zabytkowy cmentarz wyglądają bardzo ciekawie.

 

Ale musimy to podkreślić jeszcze raz, gdyż to wyróżnia zwiedzanie z nami od innych programów. W naszej wycieczce rzeczywiście jest czas na kąpiel! Jesteśmy na plaży ładną i pełną godzinę :)

Dodatkowo nie zabraknie opowieści o historii nadmorskiej część stolicy Santa Cruz - z nowoczesnym Auditorio de Tenerife + czarnym barbakanem, który bronił Teneryfy przed piratami, korsarzami i obcymi wojskami. Tam też się zatrzymamy zanim wyruszymy w drogę powrotną.

PS. Ze względu na zmienność pogody w tej części wyspy prosimy wziąć ze sobą wszystko co wzięliście na wakacje :) od kurtek po stroje kąpielowe.

Oto zalety naszej wycieczki:

• nie trzeba płynąć na La Gomerę, aby poznać las laurowo-wrzosowy - laurisilva, gdyż taki sam jest tu na Teneryfie

• trwa krócej niż wycieczka na La Gomerę, gdzie suma transferów to ok. 6h (w tym 2h kołysania na falach na promie, i 1h na sklepik z pamiątkami – wybieramy w zamian złote piaski rajskiej plaży Teresitas i kąpiel w oceanie)

poznaje się więcej i w krótszym czasie – jest ok. 1h spacer z przewodnikiem po laursilva, zamiast samodzielnego spaceru 10 min. jak w przypadku jakiejkolwiek opcji wycieczki na La Gomerę (dzięki temu, że transfery są o połowę krótsze, no i brak postoju komercyjnego)

• jest łagodniejsza dla organizmu (brak promu, różnice wysokości mniejsze o połowę, o połowę mniej zakrętów, a niestety około połowa turystów odchorowuje wycieczkę na La Gomerę na drugi dzień)

•  co najważniejsze realizacja jest w małych grupach! a nie ogromnymi autokarami po 55 osób

• chętnym daje możliwość pochodzenia po uroczym szlaku na łonie natury, po dawnym szlaku guanchów i  konkwistadorów

• jest to dobra alternatywa dla wąwozu Masca, który obecnie trzeba pokonać w dwie strony. Góry Anaga polecamy szczególnie tym, którzy z powodów zdrowotnych
i kondycyjnych oraz dużego nasłonecznienia wąwozu Masca, nie chcą wybrać się tam na trekking. Zapraszamy wówczas do zielonego, bujnego, zacienionego i zachwycającego zapachami lasu laursilva!

(nie taka) Dzika Teneryfa to opcja dla każdego! Jest to lekka i przyjemna wycieczka, z możliwością spaceru i kąpieli.

Wszystko aby poznać dziką Laurisilva gór Anaga - czyli gęste i zielone subtropikalne lasy laurowo-wrzosowe - niczym z innego świata, tworzące istną dżunglę - które przetrwały epokę lodowcową przed 20 milionami lat.

TENERYFA (nie taka) DZIKA może kosztować 65€

jeżeli zamówisz ją wcześniej, przy min 7 osobach dorosłych.

Pamiętaj, za jedną wycieczkę u rezydenta, dużym autokarem po 40-59 osób, zapłacisz 55€.

My jeździmy w małych grupach, które stanowią 1/3 lub mniej wielkości standardowego autokaru.

bottom of page