La Gomera Bus - objazdowa wycieczka fakultatywna po polsku z punktem i restauracją Abrante

sposób na zwiedzenie La Gomery - młodszej siostry Teneryfy

 

I'm a title

wycieczka po polsku

La Gomera Bus

85€ - z południa Teneryfy 

0-3 lat - 5€, 4-11 lat: 55€,

odbiór z Puerto de la Cruz +12,50

dzień realizacji: CZWARTEK

szybki prom i obiad w lokalnej restauracji  - w cenie

Wycieczkę organizują nasze koleżanki :)

La Gomera Bus to wycieczka objazdowa z polskim przewodnikiem po La Gomerze, wyspie sporo mniejszej od Teneryfy o średnicy ok. 20 km, ale wysokości 1.487 m.n.p.m. w jej najwyższym punkcie Alto de Garajonay.

 

  w CZWARTEK - czas trwania wycieczki ok. 11-12h

(w zależności od sezonu i opóźnień promu)

Odbiory ok. 8h00

Costa Adeje – Playa Las Americas – Los Cristianos

7h30 La Caleta - Playa Paraiso - Callao Salvaje 

Odbiory ok. 7h00

Los Gigantes - Puerto Santiago - Alcala

Dodatkowe odbiory ok. 8h00

Las Galletas - Costa del Silencio - Golf del Sur

 El Medano - za dopłatą, ok. 7h00

* Wymagany jest dowód osobisty lub paszport!

* jest to bardziej komfortowe i bardziej opłacalne rozwiązanie niż wybieranie się na La Gomerę wynajętym samochodem, co i tak w przypadku wynajmu auta jest poza ubezpieczeniem.

 

Wycieczka odwiedza Park Narodowy Garajonay z lasem laurowo-wrzosowym, czyli laurisilva, który obejmuje 10% tej małej i stromej wysepki (wymiary tylko 18 km * 20 km) i zajmuje jej środkową i najwyżej położoną część, a swoimi początkami sięga milionów lat (jest to ten sam las co w górach Anaga na Teneryfie). Podczas postoju na polanie rekreacyjnej (ulubionym miejscu do grilowania gomerczyków) czyli Laguna Grande na wysokości ok. 1.400 m.n.p.m będzie można się przejść ok. 10 min. szlakiem po lesie (chętnych na dłuższy ok. 1h spacer po laurisilvie zapraszamy na wycieczkę Teneryfa Dzika), a potem zakupić i zakosztować odrobiny gomeryjskich trunków w barze.


W planie wycieczki objazdowej ponadto - odwiedziny małego parku przy hotelu rural Los Telares - ok. 1h, gdzie będzie można zobaczyć okazy drzew tropikalnych oraz odwiedzić lokalny sklepik.

Obiad (szczegóły poniżej) jest zaplanowany w restauracji i jednocześnie na punkcie widokowym Abrante z widokami na Teide, z tarasem z przeszkloną podłogą. Do tego parominutowy pokaz języka gwizdanego. Ps. organizator zastrzega ewentualną zamianę restauracji, ze względu na ograniczenia pracy w zw. z sytuacją epidemiologiczną. 

W programie wycieczki nie zabraknie krótkiej wizyty w stolicy wyspy – San Sebastian de la Gomera (ok. 5.000 mieszkańcow, a cała La Gomera ma ich ledwo ok. 20.000). Czas pozostały do wypłynięcia promu będzie można przeznaczyć na przejście się uliczkami centrum miasta, aby zobaczyć poniektóre budynki z czasów kolonizacji Wysp Kanaryjskich.

Różnice w programie pomiędzy wersją La Gomera 4x4 samochodami terenowymi:

* polski przewodnik opowiada o La Gomerze w autokarze, a nie tylko przez parę minut na punktach widokowych jak jest w przypadku wycieczki terenówkami

* w cenie jest obiad w restauracji i jednocześnie punkcie widokowym Abrante (np. lokalna potaje de berros, ryba, lokalne wino, deser), z widokami na Teide, zamiast w taniej restauracjo-jadalni Las Rosas, gdzie na jedną turę posila się około 300 osób (rosół, kawałek kurczaka z grilla z ziemniakami, na koniec kubeczek lodów). 

Należy wziąć coś cieplejszego do okrycia oraz zakryte buty, gdyż pogoda w sercu wyspy różni się od tej na zewnątrz.

 

Powrót do portu w Los Cristianos na Teneryfie ok. 19h00, dojazd do hoteli w Costa Adeje ok. 19h30.

* uwaga - przy każdej wycieczce na La Gomerę, kto by jej nie organizował i w jakiej opcji, należy przygotować się zawsze na sumę transferów dojazdowych ok. 6h typu "zanim zacznie się zwiedzać" (0,5h na odbiory z hoteli tych najbliżej portu, 0,5h należy być wcześniej w porcie, 1h przepłynięcie promem, ok. 1h dojazd przez serpentyny w miejsce zwiedzania - i pomnożyć to przez dwie strony), [turystów którzy chcą, aby ich ominęła "przyjemność" takich dojazdów i 2h kołysania na promie zapraszamy na Dziką Teneryfę]

* uwaga - promy potrafią złapać czasami parę godzin opóźnienia, niekoniecznie tylko w wakacje - z powodu wysokiej fali też, ale przede wszystkim dlatego, że wszystko korkuje się na wyjeździe z portów w Los Cristianos na Teneryfie, San Sebastian de La Gomera i Santa Cruz de La Palma tak, że samochody czekają i czekają, żeby zjechać w ogóle z promu [w przypadku wycieczki z polskim przewodnikiem Dzika Teneryfa takiego niebezpieczeństwa nie ma]