Teneryfa informacje praktyczne - bezpieczeństwo na Teneryfie

 
Rowerzyści
 

Teneryfa słynie ze wspaniałych warunków do jazdy na rowerze. Jeśli wynajmujemy rower pamiętać trzeba o tym, że używanie kasku jest tutaj obowiązkowe. Po zachodzie słońca również wymagane jest oświetlenie rowerowe. 

Jeśli jedziemy samochodem i wyprzedzamy rowerzystę, musimy zachować bezpieczny odstęp i najlepiej skorzystać z drugiego pasa ruchu. Jeśli warunki nam na to nie pozwalają, gdy jedziemy pod górkę albo przed zakrętem, to poruszamy się za rowerzystą w odstępie kilku metrów, nie siedząc mu na ogonie. Tutaj rowerzysta jest bardzo częstym uczestnikiem ruchu drogowego i nikt się nie stresuje jeśli się "ciągnie" za nim sznurek aut.

 

 

 

Kieszonkowcy
 

Ze względu na wysoki poziom bezrobocia oraz duży napływ ludności z Ameryki Południowej, niestety w ostatnim roku zauważalny jest wzrost przypadków kradzieży portfeli, telefonów, aparatów przez kieszonkowców oraz włamań do wypożyczonych samochodów, w momencie gdy pozostawi się prywatne rzeczy na widoku. Kieszonkowcy pojawiają się szczególnie na punktach widokowych, gdy na chwilkę się staje aby zrobić zdjęcie, zostawiając otwarty samochód. Również wtapiają się w tłum turystów odwiedzających daną miejscowość, udając osoby które zwiedzają, a w międzyczasie ginie kilka portfeli.

 

Jak się uchronić?

Wychodzić z hotelu z minimalną ilością gotówki, dokumenty i karty pozostawić w sejfie hotelowym.

Podzielić gotówkę między sobą i w różne miejsca.

Zwrócić uwagę jeśli w sklepie ktoś nas obserwuje.

Zwrócić uwagę pilotowi jeśli ktoś z poza grupy przyłącza się do zwiedzania.

Nie zostawiać w wypożyczonym samochodzie prywatnych rzeczy na widoku, nawet stając na punktach widokowych, zamykać samochód. 

Warto wziąć ze sobą dodatkowo na wakacje kserokopię dokumentu: dowodu lub paszportu.

W przypadku kradzieży dokumentów niezbędne jest zgłoszenie jej w najbliższym posterunku Policia Local, lub Guardia Civil.