Objazdowa wycieczka fakultatywna Vuelta la Isla  z polskim przewodnikiem

Nie patrz jedynie na Teneryfę - odkryj Ją !

Dzień realizacji - WTOREK

wycieczka objazdowa po Teneryfie
z polskim przewodnikiem

po najciekawszych miejscach na wyspie

[czas trwania do 9,5h, w tym ok 6h poza autobusem]

Costa Adeje – Playa Las Americas – Los Cristianos

[odbiory ok. 8h45 - 9h00]

Playa Paraiso - Callao Salvaje 

[odbiory ok. 8h30]

Los Gigantes - Puerto Santiago - Alcala

[odbiory ok. 8h00]

[dodatkowe odbiory +5€/os lub zniżka na dojazd]

Las Galletas - Costa del Silencio - Palm Mar  - Golf del Sur 

[ El Medano * na potwierdzenie ]

 

 Przestaw się na tryb zwiedzania i dołącz do wycieczki Teide Relax.

Tylko wycieczka w grupie z polskim przewodnikiem dostarczy wiedzy, wrażeń i satysfakcji

z dnia wakacji. Tego nie odszukasz sam i nie znajdziesz tego też w przewodniku.

 

Wycieczka objazdowa we wtorek całodniowa do La Laguna - lokalny targ + stare miasto – Ogród botaniczny z XVIII w. – - ICOD de los VINOS - GarachicoMasca to najbardziej atrakcyjna i pełna uroku oraz różnorodnych krajobrazów wycieczka po Teneryfie.

 

Uwaga* Dlaczego w planie objazdowej wycieczki fakultatywnej nie ma wulkanu Teide? Przeczytasz o tym pod koniec :)

 

Na początek tej całodniowej wycieczki objazdowej odwiedzimy lokalny targ w dawnej stolicy Teneryfy La Lagunie, będzie czas na poranną kawę, toaletę czy zakupy. Przyprawy, tropikalne owoce - to tu poznamy lokalne klimaty rynku :) Potem zwiedzimy starówkę San Cristobal de La Laguna, która jest zapisana w dziedzictwie UNESCO. Tam typowa zabudowa w stylu kolonialnym a la Hawana, przeniesie nas w czasy konkwistadorów, a polski przewodnik odkryje przed Wami jej tajemnice. Urok i klimat La Laguny zachwyca każdego. Starówka, pomiędzy swoimi zabudowaniami, skrywa też słynne Draceny lub Palmy to tu to tam :) piękne place, fontanny i kolonialne patia.

 

Z La Laguny, nadmorską autostradą, kierujemy się do przepięknie położonego i urokliwego Jardin Botanico de Aclimatacion de la Orotava, czyli ogrodu botanicznego z tropikalnymi okazami drzew i roślin, które w drodze do królewskich parków w Madrycie i Aranjuez tu  przechodziły aklimatyzację. Wejście kosztuje po zniżce 2 Euro (osoby dorosłe, dzieci bezpłatnie) i jest to składkowa na podlewanie i toalety. Oczywiście w ogrodzie nie zabraknie naszego oprowadzania i ciekawostek botanicznych oraz czasu na dziesiątki zdjęć :)

Aktualnie planujemy również wizytę a raczej spacer po Icod de Los Vinos z jej słynną draceną zwaną Drago Millenario. Nie będzie to przystanek czysto komercyjny na zakupy jak to zwykle bywa, ale za to na spacer przez całe stare miasto Icod, aby dojść do głównego placu, gdzie będzie widać unikatową, najstarszą dracenę - symbol Teneryfy. Domki z drewnianymi balkonami, bujna roślinność, przydomowe ogródki, śpiewające koguty to klimat Icod.

 

Dalej udajemy się do uroczego miasteczka Garachico, które zostało zniszczone w wyniku wybuchu wulkanu w roku 1706, a następnie odbudowane na naturalnej platformie powulkanicznej, która spłynęła do oceanu. Przespacerujecie się jego zabytkowymi uliczkami wzdłuż i wszerz. Będziecie podziwiać dzikie wybrzeże miasta, baseny wulkaniczne oraz czarną plażę. Czasami jest możliwość kąpieli w szczycie wakacji. (ps. Obecnie baseny lawowe są w remoncie, po zniszczeniach przez wysokie fale jesienią. Dlatego urozmaicamy program wizytą w Icod de los Vinos, ponieważ nie wiemy czy baseny będą otwarte na czas).
W Garachico zaplanowany jest też czas na obiad,

i traktujemy go jako lokalną atrakcję, której nie może zabraknąć podczas wakacji, aby poznać lokalne smaki - szczegóły nieco dalej. 

 

Ostatni etap to przejazd przez zachodnią, najpiękniejszą widokowo część Teneryfy i Park Krajobrazowy Teno, do uroczej, przez długi czas zapomnianej wioski Guanczów, czyli pierwszych licznych mieszkańców Teneryfy.

 

Odkryjemy razem ukrytą na zapleczu klifów Los Gigantes dawną kryjówkę - wioskę Masca, u wejścia do malowniczego wąwozu o tej samej nazwie. Dzika przyroda w czystej postaci, zachwycające widoki, wspaniały klimat i wrażenia to cechy tego miejsca. Nie zabraknie czasu na punkty widokowe i zdjęcia, dla chętnych czas na spacer lub kawę czy sok, drobne pamiątki z produktów lokalnych.

Powrót nastąpi przez zachodnie wybrzeże Teneryfy, dojeżdżając do Costa Adeje ok. godziny 18h00.

Dobre humory są obowiązkowym składnikiem tej wycieczki, wówczas dzień płynie szybko i nie jest męcząco. 

Podczas naszej wycieczki, ok 13:30, jest zaplanowany czas na lokalny obiad. No bo kto chce zwiedzać na głodniaka? Chętni więc będą mogli zjeść lunch w lokalnej kanaryjskiej, rodzinnej restauracji, w rozsądnej cenie.

Przy okazji obiadu spróbujemy kanaryjskie wino, które podajemy bez limitu, poznamy przepis na sosy kanaryjskie, poznamy tradycyjną kuchnię. Wybór dań jest duży, każdy znajdzie coś dla siebie, od koziny, po wołowinę i ryby, czy wersję wegetariańską. Kuchnia jest domowa, jadają tam "lokalesi", czekając często w przedpokoju na wolny stolik. 

Po obiedzie będzie jeszcze czas na spacer i zdjęcia, no chyba, że się zasiedzicie :)

Dla tych co nie mają ochoty się objadać kanaryjskimi daniami będzie czas na dłuższy spacer, zakupy, kawę, lody etc.   czego dusza wakacyjna zapragnie :) nie narzucamy a dajemy opcje do wyboru. Wszystkie szczegóły już znacie.

Zapraszamy do rezerwacji wcześniej internetowo - wystarczy wysłać maila lub skorzystać z formularza rezerwacyjnego. Lub ewentualnie na miejscu po przylocie o ile będą jeszcze miejsca.

Dlaczego komfortowa wycieczka objazdowa

Vuelta la Isla z Teneryfą po Polsku ?

 

preferujemy jakość nad ilość = komfort

● Ilość osób na wycieczkę jest ograniczona

optymalna trasa i czas trwania  = komfort

● 6h jesteśmy poza autobusem zwiedzając 

mało odbiorów = dużo czasu na zwiedzanie

●  3/4 trasy po autostradzie!

●  mamy czas na obiad! Nie zwiedzamy na głodniaka

z nami odwiedzisz i przespacerujesz La Lagunę, a nie ją przebiegniesz

● z nami zwiedzisz Garachico, a nie tylko zrobisz mu zdjęcia z punktu widokowego, jak na wycieczkach niektórych touroperatorów (!)

● Maskę oddzielamy od Teide ponieważ jest to kumulacja zakrętów i lepiej zrealizować te punkty osobno 

jako jedyni wprowadziliśmy do programu Ogród Botaniczny i nasi Turyści mają obniżoną cenę wejścia

● nie traktujemy zwiedzania wulkanu Teide po macoszemu, nie wciskamy go na siłę, ale wszystkiego o wulkanie dowiesz się na naszej wycieczce objazdowej po polsku !

 Na Wulkan Teide poświęcamy osobny, ważny dzień!

 

 

Rezerwując wcześniej i opłacając zaliczkę jeszcze przed wylotem, nadajemy extra rabat 5-10-15-% przy wyborze  naszych wycieczek!

Skorzystaj z kumulacji rabatów i przejdź do formularza rezerwacyjnego TUTAJ!

Dlaczego więc w planie objazdowej wycieczki fakultatywnej nie ma wulkanu Teide?

 

Z kilku powodów. Wulkan Teide jest zbyt ważny i ciekawy i wymagający - zasługuje na to, aby poświęcić mu sporo czasu, aby móc się podelektować odpoczynkiem w jego obecności.

 

Bardzo ważne przy wycieczce na wulkan Teidekwestie zdrowotne i samopoczucia. Mniej więcej 1/4 osób zwiedzających płaskowyż pod Teide ma bóle głowy (jest to ok. 2.300 m.n.p.m. - czyli prawie jak polskie Rysy). Trudno wtedy cieszyć się wycieczką objazdową po Teneryfie przez resztę dnia, dlatego tego tak nie robimy.

Szczególnie ciężko jest turystom na trasie, jeśli kupią wycieczkę typu Teide - Masca - czyli przez 2 najbardziej kręte drogi na Teneryfie i prawie 3.500 m przewyższeń/podjazdów autokarem. Albo kupią wycieczkę objazdową typu Gran Tour  czyli Teide - Icod de los Vinos - Garachico - Masca - ok. 10h trwania i ok. 4.200 m przewyższeń/podjazdów autokarem. W efekcie większość z nich wraca do hotelu "zmarnowana". Choroba lokomocyjna gwarantowana.

 

Jeżeli wulkan Teide stanowi część innej objazdowej wycieczki fakultatywnej, to pod względem czasu efekt jest taki, że albo przejeżdża się szybko przez płaskowyż pod Teide, bez możliwości jego poznania, albo skupia się tylko na wjeździe kolejką, co dla innych, którzy nie chcą ryzykować zdrowiem, jest to strata czasu. Dlatego u nas znajdziecie program osobny na Teide, nie mieszając go z objazdem po Teneryfie.

 

Zapraszamy na wycieczkę Teide Relaks Vino Los Gigantes gdzie stawiamy na komfort i dobre samopoczucie - wycieczka trwa ok. 7h i tylko 2.300 m przewyższeń - minimalizujemy szanse na rozregulowanie się organizmu. Gwarantujemy relax i dobrą zabawę a nie stres, zawroty głowy czy chorobę lokolmocyjną.