Objazdowa wycieczka fakultatywna Vuelta la Isla z polskim przewodnikiem licencjonowanym. 

Nie patrz jedynie na Teneryfę - odkryj Ją z nami osobiście !

UWAGA !  Aktualnie dajemy gwarancję MAŁYCH GRUP do 15 osób ! * podczas tej wycieczki.

* maksymalna ilość uczestników zależy od przepisów sanitarnych. Teneryfa obecnie jest w zielonej strefie. 

Wycieczka objazdowa po polsku!

Vuelta la Isla Komfort

czyli Dookoła Teneryfy

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

dorosły 65€

dziecko do 12 lat: 50

Wycieczka własna, przez nas organizowana :)

lunch w lokalnej restauracji: +12€ z winkiem w cenie!

Candelaria - nowy punkt programu !

Dzień realizacjiWTOREK lub ŚRODA

wycieczka objazdowa po Teneryfie
z polskim przewodnikiem

po najciekawszych miejscach na wyspie

[czas trwania do 9,5h, w tym ok 6h w plenerze]

Costa Adeje – Playa Las Americas – Los Cristianos

odbiory ok. 8h30 - 8h50

Playa Paraiso - Callao Salvaje 

odbiory ok. 8h20

Los Gigantes - Puerto Santiago - Alcala

odbiory ok. 8h00

Las Galletas - Costa del Silencio - Palm Mar  - Golf del Sur

odbiory od 8h20 do 9h00 wg logistyki

El Medano +5€/os * na potwierdzenie

Uzupełniająco tematycznie i plenerowo zapraszamy na kolejne nasze wycieczki, gdyż każda jest inna!

 !!!  WYCIECZKA DOSTOSOWANA DO WYMOGÓW SANITARNYCH, prowadzona w małych grupach !!! 

Tylko wycieczka w grupie z polskim przewodnikiem dostarczy wiedzy, wrażeń i satysfakcji

z dnia wakacji. Tego nie odszukasz sam i nie znajdziesz tego też w przewodniku.

 

Wycieczka objazdowa we wtorek to całodniowe i dokładne zwiedzanie wyspy: a w programie nowy punkt to Candelaria - dalej niezmienna La Laguna a w niej lokalny targ i stare miasto - ICOD de los VINOS wraz z Draceną - Garachico z czasem na obiad Masca i jej 100 zakrętów ;)

To najbardziej atrakcyjna i pełna uroku oraz różnorodnych krajobrazów wycieczka po Teneryfie.

(ps. Ogród botaniczny w tym okresie zastępujemy spacerem po Candelarii, ze względu na warunki sanitarne. Być może wróci do programu jak wróci normalność.)

 

Uwaga* Dlaczego w planie objazdowej wycieczki fakultatywnej nie ma wulkanu Teide? Przeczytasz o tym pod koniec :)

 

Na początek tej całodniowej wycieczki objazdowej odwiedzimy Candelarię, nadmorską miejscowość ważną dla Kanaryjczyków, gdzie znajduje się Bazylika oraz posągi ludności pierwotnej. Będzie to uzupełnienie historii prehiszpańskiej, opowiadanej podczas przejazdu. Później przejedziemy do starej stolicy wyspy - La Laguny gdzie będzie chwila na lokalny targ, czas na toaletę czy zakupy. Przyprawy, tropikalne owoce - to tu poznamy lokalne klimaty rynku :) Potem zwiedzimy starówkę San Cristobal de La Laguna, która jest zapisana w dziedzictwie UNESCO. Tam typowa zabudowa w stylu kolonialnym a la Hawana, przeniesie nas w czasy konkwistadorów, a polski przewodnik w naszej osobie ;) odkryje przed Wami jej tajemnice. Urok i klimat La Laguny zachwyca każdego. Starówka, pomiędzy swoimi zabudowaniami, skrywa też słynne Draceny lub Palmy to tu to tam :) piękne place, fontanny i kolonialne patia.

 

(Uwaga! co do Ogrodu botanicznego - ten punkt programu został zastąpiony na ten dziwny okres Candelarią. Opis zostawiamy więc na stronie, gdyż może do niego wrócimy jak załagodzą wymagania sanitarne. Z La Laguny, nadmorską autostradą, kierujemy się do przepięknie położonego i urokliwego Jardin Botanico de Aclimatacion de la Orotava, czyli ogrodu botanicznego z tropikalnymi okazami drzew i roślin, które w drodze do królewskich parków w Madrycie i Aranjuez tu  przechodziły aklimatyzację. Wejście kosztuje po zniżce 2 Euro (osoby dorosłe, dzieci bezpłatnie) i jest to składkowa na podlewanie i toalety. Oczywiście w ogrodzie nie zabraknie naszego oprowadzania i ciekawostek botanicznych oraz czasu na dziesiątki zdjęć :) )

 

Opowiadanie o roślinności zrekompensujemy Wam podczas spaceru po Icod de Los Vinos z jej słynną draceną zwaną Drago Millenario. Nie będzie to jednak przystanek czysto komercyjny na zakupy jak to zwykle bywa, ale za to na spacer przez całe stare miasto Icod, aby dojść do głównego placu, gdzie będzie widać unikatową, najstarszą dracenę - symbol Teneryfy. Domki z drewnianymi balkonami, bujna roślinność, przydomowe ogródki, śpiewające koguty to klimat Icod. (Tak, nasze koguty pieją za dnia, mamy takiego w naszym miasteczku co ma gardło nie do zdarcia ;)

 

Dalej udajemy się do uroczego miasteczka Garachico, które zostało zniszczone w wyniku wybuchu wulkanu w roku 1706, a następnie odbudowane na naturalnej platformie powulkanicznej, która spłynęła do oceanu. Przespacerujecie się jego zabytkowymi uliczkami wzdłuż i wszerz. Będziecie podziwiać dzikie wybrzeże miasta, baseny wulkaniczne oraz zamek w pół oblany lawą. Obecnie baseny są dezynfekowane w środku dnia i otwierane tylko dla ograniczonych rezerwacji, ale można się do nich zbliżyć aby zrobić zdjęcia rozbijającym się falom.

W Garachico zaplanowany jest też czas na obiad,

i traktujemy go jako lokalną atrakcję, której nie może zabraknąć podczas wakacji, aby poznać lokalne smaki - szczegóły nieco dalej. *Restauracja dostosowała się do wymogów sanitarnych. 

A a jeśli nie obiad to polecimy domowe lody dla ochłody :)

 

Ostatni etap to przejazd przez zachodnią, najpiękniejszą widokowo część Teneryfy i Park Krajobrazowy Teno, do uroczej, przez długi czas zapomnianej wioski Guanczów, czyli pierwszych licznych mieszkańców Teneryfy.

 

Po drodze planujemy zatrzymać się na zdjęcia, ale najważniejsze jest to, że razem odkryjemy ukrytą na zapleczu klifów Los Gigantes dawną kryjówkę - wioskę Masca, u wejścia do malowniczego wąwozu o tej samej nazwie. Dzika przyroda w czystej postaci, zachwycające widoki, wspaniały klimat i wrażenia to cechy tego miejsca. Nie zabraknie czasu na punkty widokowe i zdjęcia, dla chętnych czas na spacer lub kawę czy sok, drobne pamiątki z produktów lokalnych. A na wyjeździe, jak pogoda pozwoli, zatrzymamy się na najwyższym na trasie punkcie widokowym.

Powrót nastąpi przez zachodnie wybrzeże Teneryfy, dojeżdżając do Costa Adeje ok. godziny 18h00.

Dobre humory są obowiązkowym składnikiem tej wycieczki, wówczas dzień płynie szybko i nie jest męcząco. 

 

Podczas naszej wycieczki, ok 13:30, jest zaplanowany czas na lokalny obiad. No bo kto chce zwiedzać na głodniaka? Chętni więc będą mogli zjeść lunch w lokalnej kanaryjskiej, rodzinnej restauracji, w rozsądnej cenie.

Przy okazji obiadu spróbujemy kanaryjskie wino, które podajemy bez limitu, poznamy przepis na sosy kanaryjskie, poznamy tradycyjną kuchnię. Wybór dań jest duży, każdy znajdzie coś dla siebie, od koziny, po wołowinę i ryby, czy wersję wegetariańską. Kuchnia jest domowa, jadają tam "lokalesi", czekając często w przedpokoju na wolny stolik. 

Po obiedzie będzie jeszcze czas na spacer i zdjęcia, no chyba, że się zasiedzicie :)

Dla tych co nie mają ochoty się objadać kanaryjskimi daniami będzie możliwy dłuższy spacer, zakupy, kawę, lody etc.   czego dusza wakacyjna zapragnie :) nie narzucamy a dajemy opcje do wyboru. Wszystkie szczegóły już znacie.

Zapraszamy do rezerwacji wcześniej internetowo - wystarczy wysłać maila lub skorzystać z formularza rezerwacyjnego. Lub ewentualnie na miejscu po przylocie o ile będą jeszcze miejsca.

Dlaczego komfortowa wycieczka objazdowa

Vuelta la Isla z Teneryfą po Polsku ?

 

preferujemy jakość nad ilość = komfort

Ilość osób na wycieczkę jest bardzo ograniczona !!!

optymalna trasa i czas trwania  = komfort

● 6h jesteśmy poza autobusem zwiedzając 

mało odbiorów = dużo czasu na zwiedzanie

●  3/4 trasy po autostradzie!

●  mamy czas na obiad! Nie zwiedzamy na głodniaka

z nami odwiedzisz i przespacerujesz La Lagunę, a nie ją przebiegniesz

● z nami zwiedzisz Garachico, a nie tylko zrobisz mu zdjęcia z punktu widokowego, jak na wycieczkach niektórych touroperatorów (!)

● Maskę oddzielamy od Teide ponieważ jest to kumulacja zakrętów i lepiej zrealizować te punkty osobno 

● nie traktujemy zwiedzania wulkanu Teide po macoszemu, nie wciskamy go na siłę, ale wszystkiego o wulkanie dowiesz się na naszej wycieczce objazdowej po polsku !

 Na Wulkan Teide poświęcamy osobny, ważny dzień!

 

Wycieczka DOOKOŁA TENERYFY może kosztować 60€ / os

jeżeli zamówisz ją wcześniej i przy min 6 osobach dorosłych.

Pamiętaj, za jedną wycieczkę u rezydenta, dużym autokarem, zapłacisz 55€. My jeździmy w małych grupach!

 Przestaw się na tryb zwiedzania i dołącz do wycieczki Teide Relax Vino i Gigantes !

Dlaczego więc w planie objazdowej wycieczki fakultatywnej nie ma wulkanu Teide?

 

Z kilku powodów. Wulkan Teide jest zbyt ważny i ciekawy i wymagający - zasługuje na to, aby poświęcić mu sporo czasu, aby móc się podelektować odpoczynkiem w jego obecności.

 

Bardzo ważne przy wycieczce na wulkan Teidekwestie zdrowotne i samopoczucia. Mniej więcej 1/4 osób zwiedzających płaskowyż pod Teide ma bóle głowy (jest to ok. 2.300 m.n.p.m. - czyli prawie jak polskie Rysy). Trudno wtedy cieszyć się wycieczką objazdową po Teneryfie przez resztę dnia, dlatego tego tak nie robimy.

Szczególnie ciężko jest turystom na trasie, jeśli kupią wycieczkę typu Teide - Masca - czyli przez 2 najbardziej kręte drogi na Teneryfie i prawie 3.500 m przewyższeń/podjazdów autokarem. Albo kupią wycieczkę objazdową typu Gran Tour  czyli Teide - Icod de los Vinos - Garachico - Masca - ok. 10h trwania i ok. 4.200 m przewyższeń/podjazdów autokarem. W efekcie większość z nich wraca do hotelu "zmarnowana". Choroba lokomocyjna gwarantowana.

 

Jeżeli wulkan Teide stanowi część innej objazdowej wycieczki fakultatywnej, to pod względem czasu efekt jest taki, że albo przejeżdża się szybko przez płaskowyż pod Teide, bez możliwości jego poznania, albo skupia się tylko na wjeździe kolejką, co dla innych, którzy nie chcą ryzykować zdrowiem, jest to strata czasu. Dlatego u nas znajdziecie program osobny na Teide, nie mieszając go z objazdem po Teneryfie.

 

Zapraszamy na wycieczkę Teide Relaks Vino Los Gigantes gdzie stawiamy na komfort i dobre samopoczucie - wycieczka trwa ok. 7h i tylko 2.300 m przewyższeń - minimalizujemy szanse na rozregulowanie się organizmu. Gwarantujemy relax i dobrą zabawę a nie stres, zawroty głowy czy chorobę lokolmocyjną.