Nowość z sezonu 2017 i kontynuowana, dla pasjonatów przyrody!

Teneryfa (nie taka) Dzika wycieczka fakultatywna z licencjonowanym przewodnikiem, prowadzona osobiście!

UWAGA ! Gwarancja MAŁYCH GRUP ok.12 OSÓB ! W roku 2020 zwiedzamy w małych grupach.

:

Dzień realizacji - SOBOTA

 Daj się zabrać w najbardziej dziką część Teneryfy
- w Góry Anaga! ale nie tylko :)

czas trwania ok. 10h, z czego 7h pośród przyrody!

Costa Adeje – Playa Las Americas – Los Cristianos

 La Caleta - Playa Paraiso - Callao Salvaje 

Odbiory ok. 8h30

Los Gigantes - Puerto Santiago - Alcala

Odbiory ok. 8h00 

 

Las Galletas - Costa del Silencio - Palm Mar 

Golf del Sur - El Medano

Odbiory ok. 9h00

Las Caletillas (Candelaria) ok. 9h30

Jest to NOWOŚĆ sezonu 2017, kontynuowana z pasją! 

 !!!  WYCIECZKA DOSTOSOWANA DO WYMOGÓW SANITARNYCH, prowadzona w bardzo małych grupach !!! 

Urokliwa i spokojna wycieczka w małych grupach Teneryfa (nie taka) Dzika - realizujemy ją w soboty.

W programie - góry Anaga - Taganana - Rezerwat Biosfery UNESCO + złota plaża Teresitas + powrót przez część nadmorską Santa Cruz.

 

Teneryfa (nie taka) Dzika jest to nasza autorska, polska wycieczka fakultatywna po Teneryfie, bazująca na wschodnim jej krańcu, w górach Anaga. Dla tych co szukają czegoś innego niż sztampowe programy, oraz aby zaskoczyć naszych Turystów co wracają do nas :) zaskoczyć nowym, dzikim i innym programem!

Odpowiadając na częste pytanie: dzikość tej wycieczki polega bardziej na widokach niż trudności trasy - spacer po laurisilvie należy do technicznie łatwych - wystarczy być ogólnie sprawnym fizycznie, trochę stromości, schodzimy najpierw trochę w dół, a potem wracamy pod górę, spokojnym tempem, nie ma żadnych przepaści - mieliśmy na wycieczce i turystów w wieku 70 lat i 5 latków i wszyscy się dobrze bawiliśmy. 

Na wycieczkę zapraszamy tych turystów, którzy chcieliby zobaczyć laurisilvę z bliska i się nią nacieszyć, i nie chcą słusznie tracić czasu, i nadwyrężać samopoczucia podczas wycieczki na La Gomerę. Tych, którzy byli już w Masce albo wolą szlaki mało uczęszczane. Zapraszamy też tych turystów, którzy chcą poznać plażę Teresitas, i to nie tylko przelotem. No i tych, którzy chcą zobaczyć z bliska Auditorio de Tenerife w Santa Cruz de Tenerife, perełkę nowoczesnej architektury - statek kosmiczny wyłożony tysiącami malutkich płytek ceramicznych i obok czarny barbakan.

Dzięki szybkiemu transferowi, w górach Anaga jest czas na spacer ok. 1h po wspaniałym zielonym lesie laurowo-wrzosowym, gdyż laurisilva w Anadze jest tak samo piękna, gęsta i bujna jak ta na La Gomerze (a nie trzeba tracić ponad 5h na transfery do portu, na czekanie na prom, na przeprawę, i potem wyjazd i dojazd na zwiedzanie, gdzie jest możliwość realizacji w praktyce tylko ok. 10 min. indywidualnego spaceru po lesie). Góry Anaga uznawane są za jedno z 30 najpiękniejszych miejsc w całej Hiszpanii.

Wycieczka fakultatywna skupia się na Rezerwacie Biosfery UNESCO z przepięknym subtropikalnym, gęstym lasem laurowo-wrzosowym czyli laurisilva, który swoimi początkami sięga aż trzeciorzędu i zachował z tamtych zamierzchłych czasów ten sam profil roślinności. Wilgotne powietrze i chmury kłębiące się zazwyczaj od północy powodują, że roślinność jest nieziemsko bujna. Ponadto w planach liczne punkty widokowe na strome zbocza wąwozów i urwiska. A wszystko po to aby poznać ten niezwykły las z bliska ale i móc podziwiać go w całości, poczuć zapach i jego dzikość.

Na krańcu teneryfiańskiego świata zaplanowany jest obiad w lokalnej restauracji blisko morza. W menu znajdą się sałatka i zupa, główne danie do wyboru z kilku opcji*, ziemniaki kanaryjskie z sosami mojo, no i szklaneczka lokalnego wina, woda i jeszcze coś na deser - cały zestaw obiadowy kosztuje 14€, oczywiście nie jest to obowiązkowe i można mieć czas wolny.

Jako główne danie można wybrać świeżo złowioną lokalną rybę, albo lokalnego tuńczyka albo zakosztować słynnego pulpo frito - czyli przepysznej smażonej ośmiornicy - jest to jedyne takie miejsce na Teneryfie, gdzie przyrządza się ją w sposób mistrzowski. Alternatywa to mięso lub ziemniaczana hiszpańska tortilla, ale nie są to ich dania popisowe, tylko zastępcze. Lepiej jest się więc skupić na darach oceanu ;) 

Całość uzupełniają widoki na przybrzeżne dzikie skały i kamienistą plażę. Ale to nie wszystko!

Uwaga! Jest czas na kąpiel :)

Na Playa Teresitas (znanej jako rajska lub najpiękniejsza na Teneryfie) zaplanowany jest 1h odpoczynek w cieniu palm na plaży ze złotym piaskiem saharyjskim. Chętni będą mogli udać się na punkt widokowy znajdujący się nad plażą, z którego rozciągają się niesamowite widoki na złote piaski i palmy play Teresitas oraz czarne piaski i kamienie plaży Las Gaviotas. Do tego przepołowiona wieża obronna San Andrés wygląda bardzo ciekawie.

 

No i w naszym programie rzeczywiście jest czas na kąpiel!  

Dodatkowo nie zabraknie opowieści o historii nadmorskiej część stolicy Santa Cruz - z nowoczesnym Auditorio de Tenerife + czarnym barbakanem, który bronił Teneryfy przed piratami, korsarzami i obcymi wojskami. Tam też się zatrzymamy zanim wyruszymy w drogę powrotną.

PS. Ze względu na zmienność pogody w tej części wyspy prosimy wziąć ze sobą wszystko co wzięliście na wakacje :) od kurtek po stroje kąpielowe.

Oto zalety naszej nowej wycieczki:

• nie trzeba płynąć na La Gomerę, aby poznać las laurowo-wrzosowy - laurisilva, gdyż taki sam jest tu na Teneryfie

• trwa krócej niż wycieczka na La Gomerę, gdzie suma transferów to ok. 6h (w tym 2h kołysania na falach na promie, i 1h na sklepik z pamiątkami – wybieramy w zamian złote piaski rajskiej plaży Teresitas i kąpiel w oceanie)

poznaje się więcej i w krótszym czasie – jest ok. 1h spacer z przewodnikiem po laursilva, zamiast samodzielnego spaceru 10 min. jak w przypadku jakiejkolwiek opcji wycieczki na La Gomerę (dzięki temu, że transfery są o połowę krótsze, no i brak postoju komercyjnego)

• jest łagodniejsza dla organizmu (brak promu, różnice wysokości mniejsze o połowę, o połowę mniej zakrętów, a niestety około połowa turystów odchorowuje wycieczkę na La Gomerę na drugi dzień)

•  co najważniejsze realizacja jest w małych grupach! a nie ogromnymi autokarami po 55 osób

• chętnym daje możliwość pochodzenia po uroczym szlaku na łonie natury, po dawnym szlaku guanchów i  konkwistadorów

• jest to dobra alternatywa dla zadeptanego i zaśmieconego szlaku w wąwozie Masca. Góry Anaga polecamy szczególnie tym, którzy z powodów sanitarnych na szlaku w wąwozie Masca i jego dużego nasłonecznienia lub wymogów zdrowotnych czy kondycyjnych, nie chcą wybrać się tam na trekking.

(nie taka) Dzika Teneryfa to opcja dla każdego! Jest to lekka i przyjemna wycieczka, z możliwością spaceru i kąpieli.

Wszystko aby poznać dziką Laurisilva gór Anaga - czyli gęste i zielone subtropikalne lasy laurowo-wrzosowe - niczym z innego świata, tworzące istną dżunglę - które przetrwały epokę lodowcową przed 20 milionami lat.

TENERYFA (nie taka) DZIKA może kosztować 60€

jeżeli zamówisz ją przy 8 osobach dorosłych.

Pamiętaj, za jedną wycieczkę u rezydenta, dużym autokarem, zapłacisz 55€. My jeździmy w małych grupach!

Auditorio-Teneryfa-Dzika