top of page

kolejka linowa Teleferico Teide - ceny biletów wstępu

Wulkan Teide z 3.718 m n.p.m to najwyższy szczyt Hiszpanii. W Europie tylko Alpy są wyższe. Dla porównania Rysy w Tatrach to 2.499 m n.p.m, a Gerlach to 2.654 m n.p.m. - przeczytaj więcej w naszej zakładce Cañadas del Teide TOP TENeryfa.

 

Wjazd z 2.356 m. npm. na 3.555 m. npm. trwa zaledwie 8 min. - więcej o skutkach nagłej zmiany wysokości w zakładce poświęconej naszej wycieczce Teide Relax Vino Gigantes.

Bilet na wjazd kolejką pod szczyt Teide to bilet w dwie strony - bilet jest ważny 1 godzinę od momentu jego skasowania na dolnej stacji kolejki, i taka informacja znajduje się na bilecie. Jeżeli ktoś wybiera się indywidualnie i spóźni się na wyznaczoną datę i konkretną godzinę ... czyli nie znajdzie miejsca do zaparkowania auta, gdyż jest ich za mało - rezerwacja przepada.

Wejście na sam szczyt wulkanu Teide 3.718 m. npm. szlakiem nr 10 możliwe jest jedynie na podstawie specjalnego zezwolenia, które należy załatwić na parę miesięcy naprzód, z uwagi na konieczność ograniczenia liczby turystów na szlaku - przy wejściu jest bramka i strażnicy, a wejście na szlak jest dozwolone tylko o konkretnej zarezerwowanej godzinie. 

Ze strefy hotelowej na południu Teneryfy - Los Cristianos, Playa de Las Américas, Costa Adeje, Playa Paraiso, Callao Salvaje, Los Gigantes - dostaniesz się razem z nami na wulkan przy okazji wycieczki Teide Relax Vino Gigantes, którą polecamy jako najlepszą opcję zwiedzania Parku Narodowego, bez konieczności szukania miejsc do zaparkowania, ale celowo omijamy koleję Teleferico. 

 

Na terenie Parku Narodowego Teide można zwiedzić dodatkowo największe na świecie obserwatorium słońca - położone na wysokości 2.390 m n.p.m. - Observatorio del Teide w Izanie. Zwiedzanie obserwatorium jest realizowane w grupach z przewodnikiem w jezykach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim po wcześniejszym wykupieniu biletu i rezerwacji. Możesz dojechać tam z nami specjalnym autobusem z odbiorem ze strefy hotelowej Costa Adeje - Playa de las Americas - Los Cristianos lub wynajętym samochodem.

 

Ceny biletów wstępu Teleferico del Teide

 

Teleferico Teide (bilet w obie strony):

dorosły - 27€

dziecko 3-13 lat - 13,5€ (dzieci do 2 lat włącznie nie mogą wjeżdżać na górę kolejką).

 

 

Ceny biletów wstępu Observatorio del Teide

 

entrada Observatorio del Teide w Izanie (bilet wstępu):

dorosły - 21€

dziecko 3-13 lat - 18€

 

entrada + bus Observatorio del Teide w Izanie (bilet wstępu + dojazd autobusem ze strefy Costa Adeje - Playa de las Americas - Los Cristianos -  w środy)

dorosły - 62€

dziecko 3-13 lat - 38,50€

 

 

bottom of page