top of page

 

Wynajem samochodu na Teneryfie bez karty kredytowej, bez kaucji, bez dopłat za paliwo,

z maksymalnie pełnym ubezpieczeniem!

 

Przylatujesz na południe Teneryfy indywidualnie? Wynajem auta nie jest jedyną opcją.

Dla chętnych na nasze wycieczki oferujemy transfery z lotniska TFS pod hotel [ok. 15€/os/2 strony]

 

Teneryfa i wynajęcie auta - ¿czy na pewno ?

*Uwaga !!!*** Poruszanie się wypożyczonym samochodem po Teneryfie nigdy nie było super łatwe i bezproblemowe. Jednak w porównaniu do tego co było jakieś półtora roku temu, jest na Teneryfie wyraźnie gorzej - odczuwamy to na co dzień, mówią nam o tym nasi przyjaciele, lokalni kierowcy, z którymi jeździmy na wycieczki fakultatywne, mówią też przewodnicy. Kanaryjczycy przestają masowo być uprzejmi i wyrozumiali ("obecnie uprzejmość Kanaryjczyka kończy się przy 30 km/h, a na rondzie przy 15 km/h", i wtedy wychodzi zbyt długo powstrzymywana agresja, no bo ileż można ... ) - wyspa się dusi od ilości aut, korki na autostradzie, na zjazdach z nich, na głównych rondach, wąskich uliczkach.

W ciągu ostatnich 3 lat ilość wypożyczalni aut zwiększyła się o 20% (spadła jakość usług, wiele jest takich, które nie szanują Klienta), a ilość wypożyczonych aut na drogach zwiększyła się o 50%, natomiast ilość dróg i miejsc parkingowych, a zawsze ich było mało, pozostała prawie bez zmian. Jeżeli do tego dodamy "hiszpańskie" oznakowanie oraz zaskakujące rozwiązania komunikacyjne przyprawiające o ból głowy i nagłe podwyższenie tętna nawet przy paru autach w pobliżu, i do tego np. Brytyjczyków potrafiących  jechać pod prąd na rondzie - to otrzymamy zarys tego co czeka na turystę w wynajętym aucie. Np. w niedzielę 04/12/2016 pod wieczór, podczas powrotu z Santa Cruz de Tenerife do Costa Adeje - ok. 1h jazdy, naliczyliśmy cztery wypadki, z tego trzy z autami turystycznymi (tj. nowe, czyste, białe). Z wąskiego, krętego i stromego zjazdu do wąwozu Masca lawety wywożą rozbite auta parę razy w tygodniu. Koleżanka przewodniczka na własne oczy widziała, z autokaru z turystami, jak kierowcy paru samochodów po wypadku wyskoczyli i zaczęli się okładać nawzajem niemal z pianą na ustach. Drastyczne? Kiedyś tak nie było.

Prawda jest taka, że Teneryfa to nie np. Fuertaventura, gdzie na prawie takiej samej powierzchni jest 10x mniejszy ruch, ale też i 10x mniej rzeczy do zobaczenia, a góry i zakręty prawie nie występują. Na Teneryfie w miejscu turystycznym czy w okolicy hotelu teraz można szukać miejsca do zaparkowania i 20 minut, i go nie znaleźć, nawet jeżeli się wie gdzie szukać, a policja lubi odholowywać samochody turystyczne pozostawione nawet na moment. W Parku Narodowym Teide auta są parkowane w "krzakach" czyli w roślinach endemicznych pod ochroną, poza parkingami, bo nie ma ich wystarczająco. W rejonie Costa Adeje, Playa de las Americas, Los Cristianos, w miejscowości Masca, Parku Narodowym Teide, w Garachico, w La Lagunie znalezienie miejsca wolnego graniczy z cudem.

Nasza wyspa Teneryfa ma wiele do zaoferowania, pod warunkiem, że umie się z tego skorzystać :) i zapraszamy na nią !!! - ale do poznania jej na początku z ludźmi, którzy tu mieszkają i którzy ją znają.

Zakładkę AUTA i zakładkę WYPOŻYCZENIE AUTA z działu Porady, pozostawiamy na razie bez zmian i będziemy je sukcesywnie uaktualniać w miarę posiadanego wolnego czasu, ale prosimy pamiętać, że różowo, mówiąc łagodnie, to nie jest z tym wypożyczonym autem na Teneryfie. Jeżeli wybrałeś zakwaterowanie w jakimś niedostępnym zakątku, to oczywiste, że bez wypożyczonego samochodu będzie ciężko, ale w innych sytuacjach rozważ dwa razy czy rzeczywiście warto, nie tylko finansowo (Teneryfa nie jest ani mała ani płaska i wydanie dziennie 20 czy 30€ na paliwo i parkingi nie jest czymś trudnym do osiągnięcia). Jednym słowem wynajęcie auta to "Teneryfa dla zaawansowanych". Koniec końców wynajętym autem zobaczy się mniej, a dowie prawie nic.

***

... ciąg dalszy czyli "Teneryfa samochodem - dla zaawansowanych"

W naszym biurze w C.C. Fañabé Plaza (4 min spacerem od słonecznej plaży Playa Fañabé) w centrum Costa Adeje, możesz zarezerwować samochód z lokalnej wypożyczalni samochodów na Teneryfie:

na miejscu, po przylocie na Teneryfę - z minimalnym 1 dniowym wyprzedzeniem

jeszcze przed przylotem na Teneryfę wypełniając formularz poniżej - z minimalnym 7 dniowym wyprzedzeniem

 

Możesz wynająć samochód i odebrać go:

w hotelu,

pod naszym C.C. Fañabé Plaza,

na lotnisku.

 

 

Atuty wynajmu samochodu z Teneryfa po Polsku

 

Nasze atuty:

maksymalnie pełne ubezpieczenie* w cenie (szczegóły dalej)

bez karty kredytowej

bez kaucji

brak opłat dodatkowych za paliwo

drugi kierowca bez dopłaty

nielimitowane kilometry

nasza obsługa rezerwacyjna po polsku

nasze wsparcie po polsku od początku do końca wynajmu auta

3 możliwości odbioru i zdania wynajętego samochodu - hotel, pod naszym biurem, na lotnisku

zakup biletów wstępu do parków tematycznych i atrakcji przy okazji rezerwacji auta

rezerwacja samochodu na miejscu jak i przed przylotem na Teneryfę.

 

Uwaga!* Wynajmując samochód w naszym biurze możesz wypożyczyć dokładną laminowaną mapę Teneryfy - kaucja 20€. Porady na temat wynajmu auta na Teneryfie i jazdy po wyspie znajdziesz w zakładce Porady/Wynajem Auta.

 

 

Oferta wynajmu auta na Teneryfie w pakiecie z innymi atrakcjami 

 

Ofertę wynajmu auta z Teneryfa po Polsku polskim biurem podróży kierujemy do turystów chcących coś więcej niż samo auto np. chcących zakupić jeszcze bilety inne niż na  kolejkę linową Teleferico del Teide (te też do kupienia z autem, ale nie same, nie tylko on, ale też np. Loro Parque czy Siam Park), atrakcje (np. katamaran, skutery wodne, nurkowanie), lub wycieczki itp. itd. - tj. w pakiecie z autem.

Od razu uprzedzamy, że nie znajdziecie u nas najtańszych aut na Teneryfie - chcemy być dobrzy, a nie tani.

Jeżeli doczytałeś do końca powyższe informacje i chcesz kontynuować kliknij proszę teraz na "Wynajem auta na Teneryfie - ceny, warunki, ubezpieczenie i inne ważne informacje i przestrogi"i przejdziesz do drugiej strony z formularzem zapytania o cenę, warunkami, informacjami o zakresie ubezpieczenia oraz innymi ważnymi informacjami dotyczącymi poruszania się samochodem po Teneryfie.

 

 

bottom of page