top of page

 

Wynajem auta na Teneryfie - ceny, warunki, ubezpieczenie

i inne ważne informacje i przestrogi

Skoro znalazłeś się na naszej drugiej stronie zakładamy, że przeczytałeś stronę pierwszą z ważnymi informacjami, jeżeli jednak nie - to proszę cofnij się do niej i przeczytaj klikając  "Teneryfa i wynajęcie auta - ¿czy na pewno ?" żebyś wiedział, przynajmniej w zarysie, jak wygląda na Teneryfie ta samochodowa rzeczywistość ...

Oferta wynajmu auta na Teneryfie w pakiecie z innymi atrakcjami 

Ofertę wynajmu auta z biurem podróży Teneryfa po Polsku kierujemy do turystów chcących zakupić jednocześnie bilety (np. do Loro Parque, Siam Park), inne niż tylko na kolejkę linową Teleferico del Teide (można je wykupić jeżeli ktoś chce, ale razem z innymi rzeczami), atrakcje (np. katamaran, skutery wodne, nurkowanie), lub wycieczki itp. itd. - tj. w pakiecie.

Nie znajdziecie Państwo u nas najtańszych aut na Teneryfie - nasze biuro podróży nie jest najtańsze, nie chcemy, aby takie było - chcemy być dobrzy, a dobre i tanie nie idzie w parze. Na Teneryfie są wypożyczalnie aut czy portale internetowe, które oferują auta czasem i po 5€ na dzień (świetnie wygląda taka zachęta, co nie? - sprawdźcie warunki ubezpieczenia, udział własny, zabezpieczenie kartą kredytową, depozyt), ale my je omijamy, mimo, że niektóre z nich są "duże i znane" - chcemy zaoszczędzić kłopotów naszym Klientom (i sobie pośrednio też, to prawda). Są też w internecie oferty wynajmu na Teneryfie aut leciwych, prywatnych - nielegalnie, ale po niskich cenach - i takich też omijamy z daleka, i przestrzegamy przed takimi "rozwiązaniami". W jednym i drugim przypadku - to proszenie się o kłopoty i sposób na nerwowy urlop z konsekwencjami na długo po "zakończeniu wynajmu auta".

 

W przypadku odbioru auta z lotniska, upewnij się proszę, że do wylotu pozostało co najmniej 7 dni, zanim skorzystasz z poniższego formularza kontaktowego - zapytania o cenę wynajmu auta na Teneryfie w czasie twojego urlopu. Rezerwacje aut w biurze w zasadzie są możliwe na bieżąco.

Ceny wynajmu auta na Teneryfie

 

Uwaga!* Ceny wynajmu auta na Teneryfie nie są stałe i różnią się w zależności od pory roku, świąt czy aktualnych wydarzeń na naszej wyspie i nie tylko. Na przykład: zima na Teneryfie wcale nie oznacza braku turystów, wręcz przeciwnie, to nie skute lodem wybrzeże Bałtyku. Zimą ceny są wyższe od podanych orientacyjnie dalej o około 30-60%. 


Aktualną cenę wynajmu auta na Teneryfie w czasie swojego urlopu poznasz wysyłając nam zapytanie:

1) wysyłając e-mail na adres auta@TENERYFApoPOLSKU.com.pl, pisząc w tytule: auto od ..(data)... i podając dane:

- DANE [imię/nazwisko + telefon + zakwaterowanie]

- AUTO [np. model, ilość osób, bagaże etc.]

- ODBIÓR [miejsce + data + godzina]

- ZDANIE [miejsce + data + godzina]

- BILETY, ATRAKCJE [do wykupienia z wynajmem auta - koniecznie]

2) albo za pośrednictwem formularza kontaktowego poniżej.

Uwaga* Zgodnie z tym co piszemy parę akapitów wyżej - pozostawimy najpewniej bez odpowiedzi niepełne zapytania np:

- bez podania biletów / atrakcji / wycieczek do wykupienia razem z rezerwacją, lub tylko z biletami na kolejkę linową na Teide,

- zapytania z brakującymi innymi danymi,

- wysłane nie poprzez formularz kontaktowy, chyba że w e/mailu podane zostaną wszystkie, które są wymagane w formularzu,

- kiedy przy odbiorze auta z lotniska zostało mniej niż 7 dni do wylotu.

 

Upewnij się proszę czy wpisałeś wszystkie niezbędne dane. Dziękujemy :)

Dziękujemy! Zapytanie wysłane.

 

​Uwaga* Na zapytania odpowiadamy z uwzględnieniem terminów przylotów na Teneryfę.

Orientacyjne ceny wynajmu samochodu na Teneryfie – w czerwcu, wrześniu – dla samochodu grupy B (typu Fiat Panda/ Renault Twingo) 4-osobowego z maksymalnie pełnym ubezpieczeniem* i bez konieczności posiadania karty kredytowej, bez płacenia kaucji! (przy odbiorze auta na lotnisku lub koło naszej galerii wymagana jest zapłata części ceny przy odbiorze auta kartą debetową czyli zwykłą płatniczą, z uwagi na obrót bezgotówkowy):

na 1 dzień – 39€

na 2 dni – 61€

na 3 dni – 76€

na 7 dni – 112€.

 

 

Orientacyjne ceny wynajmu dla auta grupy D (typu Seat Ibiza) 5-osobowego z maksymalnie pełnym ubezpieczeniem* i bez konieczności sięgania po kartę kredytową, bez kaucji etc.:

na 1 dzień – 44€

na 2 dni – 74€

na 3 dni – 93€

na 7 dni – 128€

 

 

Orientacyjne ceny wynajmu dla samochodu grupy I (typu Opel Zafira) 7-osobowego z maksymalnie pełnym ubezpieczeniem* i bez konieczności sięgania po kartę kredytową, bez kaucji etc.:

na 1 dzień – 72€

na 2 dni – 108€

na 3 dni – 133€

na 7 dni – 204€

 

Powyższe ceny mają wyłącznie charakter informacyjny i przykładowy.

 

Uwaga!* Nasza wyspa nie jest ani mała, ani płaska - proszę miej na uwadze, że przy wynajęciu auta na Teneryfie nie jest czymś trudnym wydanie dziennie 30€ na paliwo i parkingi.

 

Uwaga!* Na Teneryfie trudno zaparkować, trudno jest znaleźć w miejscach turystycznych lukę do postawienia auta - np. parkowanie w La Lagunie może oznaczać 20 min szukania miejsca + 20 min. odnalezienia drogi i dojścia na starówkę, podobnie pod Wulkanem Teide, trudno znaleźć miejsce do parkowania w pobliżu hotelu itp. itd.

 

Uwaga!* Oznakowanie dróg i dojazdów pozostawia wiele do życzenia, tyczy się to zarówno zwykłych miejscowości jak miejsc turystycznych - jest zrobione "po hiszpańsku". Nie jest prosto wjechać w odpowiednią drogę lub znaleźć atrakcję turystyczną. Czasem można krążyć i krążyć i krążyć ...

 

 

Warunki wynajmu samochodu na Teneryfie

 

Jeżeli masz min. 23 lata i prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat – wynajem samochodu na Teneryfie z Teneryfa po Polsku jest dla Ciebie :)

 

Odbiór wynajętego samochodu następuje w hotelu, dla Costa Adeje będzie to w godzinach 9 – 10 (droższa opcja) lub koło naszego biura w centrum handlowym Fañabé Plaza w Costa Adeje o umówionej godzinie (tańsza opcja). Na koniec wynajmu samochód pozostawia się zaparkowany na parkingu hotelowym, lub w jego pobliżu, najpóźniej o godz. 6 rano, a kluczyki zostawia w hotelowej recepcji (droższa opcja) lub koło naszego biura w galerii handlowej C.C. Fañabé Plaza w Costa Adeje o konkretnej godzinie (tańsza opcja).

 

Można też odebrać wynajęty samochód wieczorem i oddać go wieczorem, co jest ważne jeżeli rano chce się np. wjechać kolejką linową pod szczyt wulkanu Teide bez kolejek (bilety na Teleferico del Teide do kupienia u nas w biurze przy rezerwacji auta lub on-line przed przylotem na Teneryfę) albo np. zdążyć przed kolejkami w Loro Parku (bilety wstępu do Loro Parku i Siam Parku też do kupienia u nas w biurze przy rezerwacji auta lub on-line przed przylotem na Teneryfę).

 

Można też odebrać wynajęty samochód i zwrócić go na lotnisku.

 

Samochód pozostawia się z takim samym poziomem paliwa co przy jego odbiorze. Należy więc go zatankować przed zdaniem ostatniego dnia wynajmu. Na szczęście cena paliwa, Gasoliny 95 na Teneryfie, to cały czas koło 1€ lub ciut mniej. Przy wynajmie krótkoterminowym opłata za fotelik dla dziecka wynosi 3€/dzień, a podstawki 2€/dzień. Jeżeli zdecydujecie się na wynajem samochodu na Teneryfie na kilka dni – gratis.

 

 

Ubezpieczenie przy wynajmie samochodu na Teneryfie

 

*Uwaga! Mimo tego co byśmy chcieli i co można usłyszeć od „naganiaczy”, żadna wypożyczalnia samochodów na Teneryfie nie oddaje samochodu ubezpieczonego od wszystkiego. Jeżeli ktoś mówi, że ma taką super ofertę wynajmu samochodu ubezpieczonego "od wszystkiego", to znaczy, że tylko tak mówi, a rzeczywistość jest mało różowa. W przypadku firm, z którymi współpracujemy pełne ubezpieczenie (w wersji standardowej), ma swoje szczęśliwie niewielkie wyjątki:

uszkodzenie samochodu podczas jazdy poza drogami asfaltowymi (np. podczas jazdy off-road) lub wyłączonymi z ruchu

uszkodzenie samochodu pod wpływem alkoholu, narkotyków, choroby, przemęczenia lub zażytych lekarstw;

uszkodzenie samochodu w wyniku brawurowej jazdy

zgubienie/uszkodzenie kluczyków

wlanie złego paliwa (czyli w 99% przypadków najczęściej diesla zamiast benzyny - benzyna to po hiszpańsku: gasolina, rymuje się z dziewczyna);

uszkodzenie opon, felg czy podwozia np. spowodowane nieodpowiedzialną jazdą.

 

Samochody posiadają ubezpieczenie zarówno od wypadku jak i kradzieży (pełne AC) i oczywiście obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC).

bottom of page